Magazyn Stomatologiczny

magazyn-stomatologiczny

Magazyn Stomatologiczny jest najdłużej (od 1991 r.) działającym na polskim rynku pismem naukowo-zawodowym dla stomatologów.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

 1. Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny Dowiedz się więcej
  Cena: 203,00 zł Już od: 70,00 zł
 2. Magazyn Stomatologiczny 1/2019

  Magazyn Stomatologiczny 1/2019

  Szanowni Państwo

  pierwszy numer „Magazynu Stomatologicznego” w 2019 roku jest poświęcony ZĘBOM ZATRZYMANYM. W TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy prace przygotowane zarówno przez chirurgów stomatologicznych, jak i ortodontów. Z kolei w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA mogą Państwo znaleźć publikacje z różnych specjalności. Poza artykułem z filmem dotyczącym możliwości leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i chrapania z zastosowaniem aparatu stomatologicznego w dziale tym zamieściliśmy opisy przypadków dotyczące diagnostyki i leczenia wyrośli kostnych oraz rumienia wysiękowego wielopostaciowego. Natomiast pod koniec numeru znajdą Państwo dwie bardzo ciekawe prace. Jedna z nich dotyczy zastosowania fibryny bogatopłytkowej w zabezpieczaniu zębodołów poekstrakcyjnych, druga zaś odpowiada na pytanie: jak bezpiecznie przeprowadzić zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej u pacjentów przyjmujących leki wpływające na układ krzepnięcia krwi?

  Nadchodzący nowy rok niesie ze sobą wiele radości, skłania również do refleksji dotyczących minionego okresu i do snucia planów na najbliższe 12 miesięcy. I właśnie tego w 2019 roku chciałbym Państwu życzyć, a także zadowolenia, licznych sukcesów w pracy i życiu osobistym oraz realizacji wszystkich zamierzeń.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 3. Magazyn Stomatologiczny 12/2018

  Magazyn Stomatologiczny 12/2018

  Szanowni Państwo

  tematem miesiąca ostatniego w 2018 roku wydania „Magazynu Stomatologicznego” jest IMPLANTOLOGIA. Dział ten został przygotowany przez Pana dr. hab. Grzegorza Trybka, kierownika Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i jego zespół. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy m.in. prace dotyczące naprawy wewnątrzustnej uszkodzonej licówki w moście metalowo-kompozytowym z użyciem mikropiaskarki abrazyjnej oraz nekrolizy błony śluzowej jamy ustnej będącej powikłaniem przedawkowania metotreksatu. Pod koniec numeru, jak zawsze, omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego i artykuł z cyklu STANY NAGŁE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM. Tym razem omawiamy zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia.

  Kończąc, jako że święta za pasem, życzę naszym Czytelnikom i Autorom publikującym na łamach „Magazynu Stomatologicznego” wspaniałych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, obfitującego w sukcesy Nowego Roku 2019.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 4. Magazyn Stomatologiczny 11/2018

  Magazyn Stomatologiczny 11/2018

  Szanowni Państwo, w listopadzie chcielibyśmy zainteresować Państwa problemem starcia zębów, stąd w TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy opisy przypadków rehabilitacji protetycznej pacjentów ze starciami patologicznymi. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znajdą Państwo z kolei m.in. pracę dotyczącą zastosowania technologii DIFOTI w diagnostyce próchnicy oraz opis przypadku omyłkowego podania podchlorynu sodu w tkanki miękkie twarzy zamiast środka znieczulenia miejscowego. W VADEMECUM STOMATOLOGA polecamy artykuł dotyczący postępowania chirurgicznego u pacjentów w trakcie terapii bisfosfonianami oraz omówienie wytycznych Europejskiego Towarzystwa Endodoncji dotyczących procedur rewitalizacyjnych stosowanych w leczeniu endodontycznym zębów niedojrzałych z martwą miazgą. Jak zawsze pod koniec numeru streszczenie publikacji z piśmiennictwa zagranicznego i artykuł z cyklu STANY NAGŁE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM. Tym razem opisano zasady pierwszej pomocy w przypadku udaru mózgu u pacjenta stomatologicznego. Zapraszając do lektury numeru listopadowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego. prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 5. Magazyn Stomatologiczny 10/2018

  Magazyn Stomatologiczny 10/2018

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca październikowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” są WYZWANIA STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ. Pierwszy z dwu artykułów tego działu przedstawia leczenie młodej pacjentki z patologicznym starciem zębów, będącym efektem wady zgryzu i wynikającej z niej dysfunkcji narządu żucia, drugi zaś prezentuje krok po kroku małoinwazyjną odbudowę zęba siecznego przyśrodkowego z zastosowaniem bezpośredniej techniki warstwowej. Oba artykuły są niezwykle interesujące i zostały wzbogacone doskonałą dokumentacją fotograficzną.

  Opisy ciekawych przypadków znajdą Państwo również w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Mnie szczególnie zainteresowały artykuły opisujące bisfosfonianowe zapalenie kości szczęki jako następstwo ekstrakcji zęba oraz martwica dziąsła i kości po zastosowaniu środka dewitalizującego miazgę. Natomiast pod koniec numeru, jak zawsze, streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis wybielania przebarwionego zęba po udanej rewitalizacji.

  Życzę Państwu satysfakcjonującej lektury!

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 6. Magazyn Stomatologiczny 9/2018

  Magazyn Stomatologiczny 9/2018

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca wrześniowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest STOMATOLOGICZNA MEDYCYNA SNU. Dział ten został przygotowany pod przewodnictwem naukowym Pana dr. hab. Mieszka Więckiewicza, kierownika Katedry i Zakładu Stomatologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Poza artykułami dotyczącymi diagnostyki i różnicowania patologii snu (bruksizm, bezdech senny) znajdą w nim Państwo także publikację dotyczącą neurobiologicznej koncepcji działania deprogramatorów przednich.

  Zachęcam również do zapoznania się z innymi działami naszego czasopisma. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy opisy ciekawych przypadków, w tym przypadek pacjenta z wrodzonym brakiem zawiązków zębów siecznych bocznych szczęki, u którego – po niezadowalającym leczeniu ortodontycznym – wykonano dwa adhezyjne mosty kompozytowe, leczenie endodontyczne zęba siecznego z resorpcją wewnętrzną czy też planowanie, przebieg oraz roczną obserwację zabiegu cystektomii wraz z resekcją korzeni dwóch zębów. Natomiast pod koniec numeru streszczenie ciekawego artykułu z piśmiennictwa, a w VADEMECUM STOMATOLOGA porada specjalisty dotycząca usuwania zębów mlecznych ze wskazań ortodontycznych.

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego w wydaniu wrześniowym, a korzystając z okazji – zapraszam do odwiedzenia stoiska „Magazynu Stomatologicznego” podczas Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych w Poznaniu.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 7. Magazyn Stomatologiczny 7-8/2018

  Magazyn Stomatologiczny 7-8/2018

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca wakacyjnego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest szeroko rozumiana protetyka stomatologiczna. Zagadnienie to prezentują m.in. artykuły poświęcone systemom CAD/CAM. Opisano w nich materiały stosowane do wykonywania uzupełnień w tych systemach, ukazano ich zalety i wady oraz kierunki dalszego rozwoju, przedstawiono także przykłady konkretnych zastosowań w praktyce klinicznej. W temacie miesiąca znajdą Państwo ponadto dwie ciekawe prace kazuistyczne – pierwsza z nich dotyczy rehabilitacji protetycznej pacjenta z wykorzystaniem mostów protetycznych i protezy szkieletowej opartej na elementach precyzyjnych, druga zaś przedstawia leczenie protetyczne pacjenta po okaleczającym zabiegu chirurgicznym z powodu nowotworu jamy ustnej.

  Prace opisujące ciekawe przypadki zamieściliśmy także w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Mnie szczególnie zainteresowały: artykuł dotyczący prostych na pozór do wypełnienia ubytków klasy I oraz praca prezentująca mikroabrazję.

  Zachęcając do lektury wydania wakacyjnego, jak co roku zapraszam Państwa także do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów CEDE w Poznaniu. Tym razem odbędą się one nieco później niż zwykle, bo 20-22 września.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 8. Magazyn Stomatologiczny 6/2018

  Magazyn Stomatologiczny 6/2018

  Szanowni Państwo,

  na co dzień jesteśmy świadkami ogromnego postępu, który na naszych oczach dokonuje się we wszystkich specjalnościach stomatologii. Dotyczy on również implantologii, która jest tematem przewodnim czerwcowego numeru „Magazynu Stomatologicznego”. Znajdą w nim Państwo m.in. bardzo interesujący artykuł dotyczący augmentacji kości materiałem zębopochodnym. Zachęcam Państwa do zapoznania się również z innymi działami naszego czasopisma. Mnie jako endodontę szczególnie zainteresowały dwie publikacje zamieszczone w tym numerze: praca prezentująca możliwości zastosowania fibryny bogatopłytkowej w stomatologii wieku rozwojowego i artykuł przybliżający metody postępowania z zębem wgłobionym..

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego w wydaniu czerwcowym, a korzystając z okazji – Czytelnikom, którzy wybierają się na wakacje, życzę udanego wypoczynku.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 9. Magazyn Stomatologiczny 5/2018

  Magazyn Stomatologiczny 5/2018

  Szanowni Państwo,

  tak jak w poprzednich latach – i w tym roku majowy numer „Magazynu Stomatologicznego” jest poświęcony radiologii stomatologicznej, a redakcji naukowej po raz kolejny podjęła się Pani prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło‑Kalinowska. Po raz pierwszy cały numer poświęciliśmy radiologii dziesięć lat temu, a zatem jest to również wydanie jubileuszowe. Tegoroczny numer wzorem lat ubiegłych obfituje w artykuły dotyczące nie tylko obrazowania zębów, ale i obrazowania innych struktur twarzoczaszki, czyli kości szczęk, zatok szczękowych i stawów skroniowo‑żuchwowych. Mnie szczególnie zainteresowały: opis przypadku dotyczący użyteczności cyfrowej tomografii wolumetrycznej w rozwiązywaniu problemów diagnostycznych bocznego odcinka wyrostka zębodołowego szczęki oraz praca prezentująca przydatność tomografii wolumetrycznej w ocenie skuteczności leczenia endodontycznego i terapii fizykalnej, zastosowanych w celu ewakuacji stanu zapalnego zatoki szczękowej. Także w tym numerze znajdą Państwo streszczenie retrospektywnego badania obserwacyjnego serii przypadków ankylozy zębów diagnozowanej z użyciem zdjęć pantomograficznych, tomografii stożkowej i badań histologicznych, które przygotowała Pani prof. Ingrid Różyło‑Kalinowska.

  Zapraszając do lektury numeru majowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 10. Magazyn Stomatologiczny 4/2018

  Magazyn Stomatologiczny 4/2018

  Szanowni Państwo,

  w kwietniu chcielibyśmy zainteresować Państwa leczeniem chirurgicznym tkanek miękkich. Stąd w TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy m.in. pracę prezentującą plastykę połączenia ustno‑zatokowego metodą rotowanego, uszypułowanego płata tkanki łącznej podniebienia, czy też opis pokrycia recesji dziąsłowych w obrębie zębów przedtrzonowych żuchwy z zastosowaniem zmodyfikowanej techniki tunelowej i podnabłonkowej tkanki łącznej. W STOMATOLOGII PRAKTYCZNEJ znajdą Państwo pracę dotyczącą leczenia protetycznego dzieci i młodzieży, a w dziale NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA publikację prezentującą możliwości zastosowania fibryny bogatopłytkowej (PRF) w stomatologii wieku rozwojowego. Natomiast pod koniec numeru streszczenie ciekawego artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis zamierzonej replantacji całkowicie zwichniętego niedojrzałego zęba siecznego stałego.

  Warto już dziś zapowiedzieć, że numer majowy „Magazynu”, jak co roku, będzie poświęcony radiologii stomatologicznej. Przygotowujemy go dla Państwa we współpracy z Panią prof. Ingrid Różyło‑Kalinowską. Z przyjemnością informuję, że będzie to dziesiąty, jubileuszowy numer radiologiczny.

  Z okazji rozpoczynającej się wiosny życzę Państwu słońca, które będzie nie tylko świecić, ale wreszcie zacznie nas ogrzewać.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Cel, warunki przechowywania lub dostęp do cookies dostępne są w Polityce prywatności. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zobacz więcej