Magazyn Stomatologiczny

magazyn-stomatologiczny

Magazyn Stomatologiczny jest najdłużej (od 1991 r.) działającym na polskim rynku pismem naukowo-zawodowym dla stomatologów.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

 1. Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Dowiedz się więcej
  Cena: 229,00 zł Już od: 82,00 zł
 2. Magazyn Stomatologiczny 6/2021

  Magazyn Stomatologiczny 6/2021

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca czerwcowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest STOMATOLOGIA MAŁOINWAZYJNA. Znajdą w nim Państwo dwie prace – pierwsza z nich prezentuje możliwości i ograniczenia wykonania napraw istniejących rekonstrukcji kompozytowych oraz ceramicznych, druga zaś stanowi krótki przegląd nowych koncepcji stwarzania dostępu do jamy zęba podczas leczenia endodontycznego.

  Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy między innymi reportaż kliniczny prezentujący leczenie endodontyczne zęba z niezakończonym rozwojem korzenia oraz dwie prace kazuistyczne dotyczące pacjentów w wieku rozwojowym.

  Jak zawsze, pod koniec numeru znajdą Państwo streszczenie publikacji z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to praca opisująca proces diagnostyczny polegający na wykonaniu tomografii komputerowej wiązki stożkowej oraz badania histopatologicznego, który ostatecznie pozwolił rozpoznać zakażoną torbiel przewodu nosowo‑podniebiennego, sugerującą na początku diagnostyki zapalenie tkanek przyzębia wierzchołkowego. Streszczenie zostało opatrzone komentarzem specjalisty.

  Jako że zaczyna się okres wakacyjny, życzę Państwu dobrej pogody i udanego odpoczynku!

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 35,00 zł

  Brak w magazynie

 3. Magazyn Stomatologiczny 5/2021

  Magazyn Stomatologiczny 5/2021

  Szanowni Państwo,

  majowy numer „Magazynu Stomatologicznego” jest poświęcony LASEROM W PRAKTYCE LEKARZA DENTYSTY. Pierwsza z dwóch prac, które znalazły się w TEMACIE MIESIĄCA, prezentuje przypadek leczenia kanałowego zęba 37 z przewlekłym stanem zapalnym tkanek okołowierzchołkowych z zastosowaniem dwóch rodzajów lasera oraz powtórnego leczenia kanałowego zęba 36 z usunięciem złamanych narzędzi – i dokumentację tego artykułu poza zdjęciami stanowią filmy – druga zaś przedstawia leczenie postaci zanikowo-nadżerkowej liszaja płaskiego jamy ustnej z użyciem lasera diodowego 980.
  Równie interesujące prace zamieściliśmy w pozostałych działach czasopisma. Ja rekomenduję Państwu artykuł prezentujący metody skutecznej eliminacji aerozoli i rozprysków w stomatologii rekonstrukcyjnej.
  Jak zawsze, pod koniec numeru zamieszczamy streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego oraz odpowiedź na pytanie czytelnika.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski


  Dowiedz się więcej
  Cena: 35,00 zł
 4. Magazyn Stomatologiczny 4/2021

  Magazyn Stomatologiczny 4/2021

  Szanowni Państwo,

  artykuły dotyczące stomatologii estetycznej zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się aktualny numer MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO poświęcić REKONSTRUKCJOM W STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ. Pierwsza z zamieszczonych w temacie miesiąca prac prezentuje bezpośrednią biomimetyczną odbudowę kompozytem zębów siecznych po urazie, druga zaś to opis leczenia pacjenta z oligodoncją polegającego na uzupełnieniu wrodzonego braku zawiązków stałych zębów siecznych bocznych w szczęce z użyciem implantów śródkostnych obciążonych pojedynczą koroną. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA mogą Państwo znaleźć między innymi pracę dotyczącą dopasowania koloru wypełnienia do tkanek zęba czy kolejny artykuł z cyklu: Wyzwania i możliwości laseroterapii w stomatologii dziecięcej.

  Jak zawsze, pod koniec numeru zamieszczamy streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem praca dotyczy rzadko spotykanej zmiany pigmentacyjnej dziąsła i błony śluzowej warg spowodowanej stosowaniem pasków wybielających zęby.

  Zapraszając do lektury numeru kwietniowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego.
   
  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dowiedz się więcej
  Cena: 35,00 zł
 5. Magazyn Stomatologiczny 3/2021

  Magazyn Stomatologiczny 3/2021

  Szanowni Państwo,
  tematem miesiąca marcowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” są PROBLEMY I ROZWIĄZANIA W STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ. Z dużym zainteresowaniem przeczytałem pracę przedstawiającą leczenie ortodontyczne aparatami stałymi młodocianej pacjentki chorej na cukrzycę, choć i pozostałe artykuły są bardzo ciekawe.

  Równie interesujące artykuły zamieściliśmy w pozostałych działach czasopisma. Są to prace typu „case show”, krok po kroku prezentujące postępowanie w wybranych sytuacjach klinicznych. I tak jedna z tych prac przedstawia bezpośrednie przykrycie miazgi w przebiegu próchnicowego obnażenia z zastosowaniem hydraulicznego cementu krzemowo‑wapniowego, następna zaś ponowne leczenie kanałowego zęba 47 z przewlekłym zaostrzonym stanem zapalnym tkanek okołowierzchołkowych przy użyciu laserów Er:YAG i Nd:YAG ze zdjęciem korony protetycznej, usunięciem wkładu koronowo‑korzeniowego i ponowną rekonstrukcją protetyczną. Obie zostały opatrzone przez autorów piękną dokumentacją.

  Jak zawsze, pod koniec numeru zamieściliśmy streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem praca dotyczy endodoncji i jak zwykle dodatkowo została opatrzona komentarzem redakcyjnym.

  Mam nadzieję, że zawartość marcowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” w pełni Państwa usatysfakcjonuje. Jednocześnie informuję, że wiosna przyszła do Szczecina!
   
  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dowiedz się więcej
  Cena: 35,00 zł
 6. Magazyn Stomatologiczny 2/2021

  Magazyn Stomatologiczny 2/2021

  Szanowni Państwo,
  tematem miesiąca lutowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” są TECHNIKI CHIRURGICZNE W STOMATOLOGII. Znajdą w nim Państwo trzy prace, z czego dwie to fotoreportaże kliniczne prezentujące ciekawe przypadki.

  Równie ciekawe prace kazuistyczne lub typu „case show” zamieściliśmy w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Ja szczególnie polecam Państwu „Biomimetyczną koncepcję leczenia zębów urazowych w obrębie przedniego odcinka łuku zębowego”, choć wszystkie artykuły zamieszczone w tym dziale przeczytałem z dużym zainteresowaniem.

  Jak zawsze, pod koniec numeru zamieszczamy streszczenie publikacji z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to praca opisująca dość rzadki przypadek długotrwałego idiopatycznego przerostu dziąseł z zajęciem zatoki szczękowej, oczywiście jak zawsze z komentarzem specjalisty.

  Mam nadzieję, że w lutowym wydaniu „Magazynu Stomatologicznego” każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś
  ciekawego.
   
  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dowiedz się więcej
  Cena: 35,00 zł
 7. Magazyn Stomatologiczny 1/2021

  Magazyn Stomatologiczny 1/2021

  Szanowni Państwo,
  MAGAZYN STOMATOLOGICZNY wraz z organizatorami konferencji I LOVE ENDO ogłosili ogólnopolski konkurs na opis przypadku leczenia kanałowego. Do wzięcia udziału w konkursie zostali zaproszeni praktykujący lekarze dentyści. Niestety nie było nam dane spotkać się na konferencji, manuskrypty jednak napłynęły i konkurs odbył się. W temacie miesiąca styczniowego numeru prezentujemy Państwu prace, które uplasowały się na podium. Zgodnie z formułą konkursu są to oczywiście dobrze udokumentowane opisy przypadków. Jestem pewien, że przeczytają je Państwo z dużym zainteresowaniem.

  Ciekawe prace zamieściliśmy również w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Mnie szczególnie zainteresował artykuł prezentujący odbudowę korony klinicznej zęba trzonowego po leczeniu kanałowym z użyciem adhezyjnego uzupełnienia kompozytowego wykonanego metodą pośrednią. Streszczenie publikacji z piśmiennictwa światowego prezentującej diagnostykę i leczenie przypadku wieloogniskowego mięśniaka prążkowanokomórkowego imitującego torbiel zastoinową ślinianki podjęzykowej opatrzyliśmy, jak zawsze, wnikliwym komentarzem eksperta, a pod koniec numeru zamieściliśmy odpowiedź na pytanie czytelnika – tym razem porady udziela pedodonta.

  Kończąc tę moją pierwszą w Nowym Roku rozmowę z Państwem, życzę naszym Szanownym Czytelnikom, Autorom prac, Recenzentom oraz wszystkim osobom współpracującym z MAGAZYNEM STOMATOLOGICZNYM przede wszystkim dużo zdrowia i szybkiego powrotu do normalności.
   
  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dowiedz się więcej
  Cena: 35,00 zł
 8. Magazyn Stomatologiczny 12/2020

  Magazyn Stomatologiczny 12/2020

  Szanowni Państwo,
  tematem miesiąca grudniowego numeru MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO jest WIELOSPECJALISTYCZNE LECZENIE STOMATOLOGICZNE. W dziale tym zamieściliśmy wyłącznie opisy przypadków prezentujące leczenie, w które zaangażowali się implantolodzy, protetycy, periodontolodzy, ortodonci, endodonci, a nawet fizjoterapeuci. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA moją uwagę zwrócił artykuł dotyczący korekty wypełnień kompozytowych z zachowaniem ważnych zasad okluzji oraz praca opisująca leczenie endodontyczne zęba wgłobionego.

  Natomiast pod koniec numeru, jak zawsze, zamieściliśmy streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis pacjenta, u którego wykonano leczenie endodontyczne zęba siecznego szczęki z kalcyfikacją kanału korzeniowego polegające na opracowaniu kanału nie od strony korony (nie stwarzając dostępu do jamy zęba poprzez komorę), ale od strony wierzchołka, a następnie na wstecznym wypełnieniu kanału uplastycznioną cieplnie gutaperką, a samego wierzchołka preparatem MTA.

  Mam nadzieję, że zawartość grudniowego numeru MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO w pełni Państwa usatysfakcjonuje. Natomiast w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno‑noworocznym chciałbym życzyć Naszym Czytelnikom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niechaj będzie to szczególny czas, który pozostawi w Państwa wspomnieniach same miłe chwile spędzone w gronie najbliższych.
   
  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dowiedz się więcej
  Cena: 25,00 zł
 9. Magazyn Stomatologiczny 11/2020

  Magazyn Stomatologiczny 11/2020

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca listopadowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” są POWIKŁANIA I BŁĘDY LECZENIA STOMATOLOGICZNEGO. Pierwszy z trzech artykułów tego działu przedstawia postępowanie w przypadku martwicy kości żuchwy zaopatrzonej implantami w przebiegu terapii bisfosfonianami, drugi potencjalne błędy, które lekarz może popełnić podczas zamykania diastem, trzeci zaś naprawę uszkodzonej licówki ceramicznej z zastosowaniem odłamanego fragmentu i materiału kompozytowego. Wszystkie prace mają bogatą dokumentację, a dwie ostatnie w szczególności, gdyż stanowią reportaż kliniczny omawianych procedur. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA moją uwagę zwrócił artykuł opisujący przypadek rekonstrukcji periodontologicznego ubytku kości oraz brodawki międzyzębowej z wykorzystaniem ekstruzji ortodontycznej.

  Natomiast pod koniec numeru, jak zawsze, zamieściliśmy streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis pacjenta z ziarniniakowatością z zapaleniem naczyń, u którego pierwszym objawem tej poważnej choroby było „truskawkowe zapalenie dziąseł”. Streszczenie zostało opatrzone komentarzem periodontologa, który w istotny sposób uzupełnia prezentowaną jednostkę chorobową.

  Życzę Państwu satysfakcjonującej lektury i dużo zdrowia!
   
  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dowiedz się więcej
  Cena: 25,00 zł
 10. Magazyn Stomatologiczny 10/2020

  Magazyn Stomatologiczny 10/2020

  Redaktor naczelny: prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Szanowni Państwo,

  Innowacyjne technologie i nowoczesne metody leczenia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się w aktualnym numerze MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO na kontynuację kwietniowego tematu miesiąca. Pierwsza z zamieszczonych w nim prac prezentuje kompleksowe leczenie recesji w obrębie zębów siecznych szczęki. Godna polecania jest także druga publikacja, dotycząca resekcji wierzchołka korzenia z użyciem lasera, wzbogacona ciekawym filmem śródzabiegowym oraz kolejna, omawiająca wspomaganą komputerowo odbudowę zębów również w strefie estetycznej. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA mogą Państwo znaleźć między innymi prace typu case show, prezentujące leczenie protetyczne z wykorzystaniem protez typu overdenture wspartych na uzębieniu resztkowym oraz bezpośrednią odbudowę zębów przednich z zastosowaniem materiału złożonego.

  Jak zawsze, pod koniec numeru zamieszczamy streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem praca dotyczy reakcji alergicznej w obrębie błony śluzowej jamy ustnej, sprowokowanej stosowaniem pasty do zębów zawierającej diglukonian chlorheksydyny.  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski
  Dowiedz się więcej
  Cena: 25,00 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Cel, warunki przechowywania lub dostęp do cookies dostępne są w Polityce prywatności. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zobacz więcej