Magazyn Stomatologiczny

magazyn-stomatologiczny

Magazyn Stomatologiczny jest najdłużej (od 1991 r.) działającym na polskim rynku pismem naukowo-zawodowym dla stomatologów.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

 1. Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny Dowiedz się więcej
  Cena: 203,00 zł Już od: 70,00 zł
 2. Magazyn Stomatologiczny 4/2017

  Magazyn Stomatologiczny 4/2017

  Szanowni Państwo,

  Tematem miesiąca bieżącego numeru jest PRZYGOTOWANIE DO LECZENIA STOMATOLOGICZNEGO, na który składają się 3 artykuły. Mnie szczególnie zaciekawiła praca dotycząca piaskowania zębów, które od wielu lat stanowi alternatywę dla maszynowego polerowania zębów, pozwalając szybko i skutecznie usunąć osady nazębne. W pracy tej omówiono szczegółowo wskazania i przeciwwskazania do zabiegu piaskowania, rodzaje proszków oraz zasady prawidłowej techniki wpływające na jego skuteczność i bezpieczeństwo, a tym samym minimalizujące ryzyko powikłań związanych z piaskowaniem. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA moją uwagę przykuł artykuł dotyczący bezpieczeństwa pracy laserami stomatologicznymi. W artykule omówiono m.in. zagrożenia dla wzroku, skóry i innych tkanek, ryzyko związane z uwalnianym dymem i oparami podczas pracy laserem, zagrożenia pożarowe i elektryczne oraz sposoby zapobiegania wypadkom i powikłaniom, ze szczególnym uwzględnieniem roli inspektora do spraw bezpieczeństwa laserowego.

  W Magazynie zamieściliśmy jak zawsze opisy ciekawych przypadków i streszczenie artykułu z czasopisma zagranicznego. Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie coś interesującego dla siebie.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 3. Magazyn Stomatologiczny 3/2017

  Magazyn Stomatologiczny 3/2017

  Szanowni Państwo,

  Marcowe wydanie „Magazynu Stomatologicznego” poświęciliśmy STOMATOLOGII ODTWÓRCZEJ. W pierwszym z czterech bardzo różnych pod względem treści artykułów dotyczących tego zagadnienia omówione zostały endokorony jako alternatywne rekonstrukcje w odcinku bocznym uzębienia po leczeniu endodontycznym. Drugi prezentuje metodę kompleksowego leczenia problemów o charakterze estetycznym i funkcjonalnym polegającą m.in. na wykonaniu licówek w przednim odcinku uzębienia, a następny coraz popularniejszy sposób uzyskiwania materiału kościozastępczego z usuniętych zębów pacjenta. „Temat miesiąca” zamyka artykuł przedstawiający leczenie protetyczne pacjentki polegające na wykonaniu protezy kombinowanej górnej na zatrzaskach kulkowych oraz tradycyjnej protezy szkieletowej dolnej.

  Pod koniec numeru, jak zawsze, streszczenie ciekawego artykułu z piśmiennictwa światowego, tym razem dotyczącego ektopowych trzecich zębów trzonowych umiejscowionych w okolicy wcięcia żuchwy.

  Liczę, że każdy z Państwa znajdzie w tym numerze coś interesującego dla siebie.

  Prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 4. Magazyn Stomatologiczny 2/2017

  Magazyn Stomatologiczny 2/2017

  Szanowni Państwo,

  Temat miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” dotyczy recesji dziąsłowych. Znajdą w nim Państwo ciekawe artykuły poświęcone zarówno epidemiologii tej patologii, jak i dotyczące leczenia recesji. Równie interesujące prace zamieściliśmy w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA, jednak ja chciałbym Państwa zachęcić do zapoznania się z artykułem w dziale NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA. Artykuł ten dotyczy szynowania rozchwianych zębów z jednoczesnym odtworzeniem utraconego zęba. Autorzy, poza bogatą dokumentacją fotograficzną, wykonali także film, który zamieściliśmy na naszej stronie internetowej: www.magazyn-stomatologiczny.pl. Jak zawsze pod koniec numeru zamieściliśmy omówienie ciekawego, w mojej ocenie, artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis kilku przypadków parestezji nerwu zębodołowego dolnego wywołanych zębopochodnymi infekcjami związanymi z dolnymi zębami przedtrzonowymi.

  Jako że niedługo ferie, a niektórzy z Państwa przed urlopem, życzę ośnieżonych stoków i słonecznej pogody!

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 5. Magazyn Stomatologiczny 1/2017

  Magazyn Stomatologiczny 1/2017

  Szanowni Państwo,

  Pierwszy numer „Magazynu Stomatologicznego” w 2017 roku jest poświęcony DIAGONOSTYCE DZIECIĘCEJ. W TEMACIE NUMERU zamieściliśmy m.in. diagnozowanie przerostu dziąseł u małoletniego pacjenta, pracę poglądową dotyczącą reinkluzji zębów oraz opis przypadku urazowego uszkodzenia zębów stałych siecznych górnych powikłanego występowaniem mezjodensa. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znalazł się m.in. artykuł dotyczący poprawy estetyki wady zgryzu z użyciem uzupełnienia protetycznego. Pod koniec numeru w dziale NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA zamieściliśmy protokół leczenia niechirurgicznego periimplantitis laserami diodowymi (dIPLAT – Implant Planing and diode Laser Antibacterial Therapy). Myślę, że zainteresuje on szczególnie osoby zajmujące się implantologią i posiadające w gabinecie laser diodowy.

  Mając przyjemność po raz kolejny rozpocząć z Państwem nowy rok, życzę naszym Czytelnikom i osobom współpracującym z „Magazynem Stomatologicznym” dużo zdrowia, wytrwałości w realizowaniu marzeń osobistych i zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 6. Magazyn Stomatologiczny 12/2016

  Magazyn Stomatologiczny 12/2016

  Szanowni Państwo,

  Ostatni tegoroczny numer „Magazynu Stomatologicznego” dotyczy BŁĘDÓW, POWIKŁAŃ I NIEPOWODZEŃ W LECZENIU STOMATOLOGICZNYM. Trzy prace z 4 zamieszczonych w temacie miesiąca to opisy przypadków. Mnie szczególnie zainteresowała praca prezentująca błędy i niepowodzenia replantacji zębów oraz publikacja dotycząca jatrogennego porażenia nerwu zębodołowego dolnego i nerwu językowego. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy m.in. ciekawą pracę dotyczącą możliwości kształtowania powierzchni ciernej cylindrycznych zaczepów teleskopowych oraz prace typu CASE SHOW prezentujące: trudne przypadki leczenia endodontycznego i addycyjną technikę odbudowy filaru korony zęba leczonego endodontycznie w powtórnym leczeniu odtwórczym.

  Kolejny dział to: NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA, w którym znajdą Państwo dość szczegółowy opis postępowania w przypadku złamania poddziąsłowego korony zęba, a pod koniec numeru, jak zawsze, omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis poważnego powikłania w postaci zapalenia płuc spowodowanego aspiracją zęba.

  Kończąc, jako że święta za pasem, życzę Naszym Czytelnikom i Autorom publikującym na łamach Magazynu wspaniałych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, obfitującego w sukcesy Nowego Roku 2017.

  prof. dr hab. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 7. Magazyn Stomatologiczny 11/2016

  Magazyn Stomatologiczny 11/2016

  TEMAT MIESIĄCA: Leczenie chirurgiczne

  W numerze:

  • Rekonstrukcja ubytków tkanek jamy ustnej płatem skórno-mięśniowym z mięśnia piersiowego większego po zabiegach z zakresu chirurgii onkologicznej 
  • Ocena stanu zdrowia jamy ustnej pacjentów z zespołem Downa 
  • Leczenie endodontyczne drugiego zęba przedtrzonowego żuchwy z czterema kanałami korzeniowymi
  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 8. Magazyn Stomatologiczny 10/2016

  Magazyn Stomatologiczny 10/2016

  Redaktor naczelny: Prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  TEMAT MIESIĄCA: Stomatologia odtwórcza – materiały, techniki, rozwiązania

   

  W numerze:

  • Leczenie bezzębia szczęki i żuchwy protezami typu overdenture opartymi na implantach – opis przypadków 
  • Tomografia komputerowa wiązki stożkowej w codziennej praktyce lekarza stomatologa – opis przypadków 
  • Rekonstrukcja ubytku wargi dolnej po ugryzieniu przez lisa
  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 9. Magazyn Stomatologiczny 9/2016

  Magazyn Stomatologiczny 9/2016

  Redaktor naczelny: Prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Temat miesiąca: Pacjent periodontologiczny – diagnostyka i leczenie
   
  W numerze:
  • Wykorzystanie tomografii stożkowej (CBCT) w diagnostyce i leczeniu schorzeń przyzębia brzeżnego i okołowierzchołkowego – opis przypadku
  • Niechirurgiczne, wspomagane laserami leczenie zapaleń przyzębia
  • Leczenie ortodontyczno-implantoprotetyczne w hipodoncji zębów siecznych górnych bocznych
  • Leczenie endodontyczne pierwszego zęba trzonowego szczęki z siedmioma kanałami korzeniowymi – opis przypadku
  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 10. Magazyn Stomatologiczny 7-8/2016

  Magazyn Stomatologiczny 7-8/2016

  Redaktor naczelny: Prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Temat miesiąca:

  • Diagnostyka i terapia fizykalna w stomatologii

             
  W numerze:

  •     Doświadczenia własne w stosowaniu bogatej w płytki i leukocyty fibryny w regeneracji ubytków tkanek miękkich i kości
  •     Jak przedłużyć życie wypełnień kompozytowych?
  •     Pourazowa odbudowa zęba siecznego przyśrodkowego szczęki z wykorzystaniem odłamanego zrębu –  opis przypadku
  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej