Magazyn Stomatologiczny

magazyn-stomatologiczny

Magazyn Stomatologiczny jest najdłużej (od 1991 r.) działającym na polskim rynku pismem naukowo-zawodowym dla stomatologów.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

 1. Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny

  Prenumerata - Magazyn Stomatologiczny Dowiedz się więcej
  Cena: 203,00 zł Już od: 70,00 zł
 2. Magazyn Stomatologiczny 3/2018

  Magazyn Stomatologiczny 3/2018

  Szanowni Państwo,

  estetyka jest dziś nierozerwalnie związana ze stomatologią i właściwie dotyczy wszystkich jej działów. Stomatologia estetyczna to nie tylko zatem – jak było do niedawna – stomatologia rekonstrukcyjna, ale i periodontologia, chirurgia czy ortodoncja. W TEMACIE NUMERU znajdą jednak Państwo artykuły poświęcone stomatologii rekonstrukcyjnej, dotyczące odbudowy zębów z użyciem licówek ceramicznych oraz materiałów złożonych.

  Jak zawsze pod koniec numeru porady specjalisty i streszczenie artykułu zagranicznego. Tym razem porad udziela dr hab. Agnieszka Droździk, która odpowiada na pytanie dotyczące postępowania w przypadku recesji dziąsłowych. Natomiast artykuł z piśmiennictwa światowego, który dla Państwa streściliśmy, prezentuje regeneracyjne leczenie endodontyczne zakażonego niedojrzałego zęba stałego bez spowodowania przebarwienia z użyciem Retro MTA.

  W dniach 8‑10 marca w Krakowie odbędą się po raz kolejny Targi Stomatologiczne KRAKDENT. Traktując udział „Magazynu Stomatologicznego” w tym wydarzeniu jako okazję do spotkania się z Państwem, zapraszam do odwiedzenia nas w stoisku W 57 Wydawnictwa Czelej, w którym będą Państwo mogli się zapoznać z nowościami i kupić ciekawe pozycje książkowe w atrakcyjnych cenach..

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 3. Magazyn Stomatologiczny 2/2018

  Magazyn Stomatologiczny 2/2018

  Szanowni Państwo,

  temat miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” brzmi: LECZENIE STOMATOLOGICZNE A CHOROBY OGÓLNE. Zagadnienie to przedstawiają trzy ciekawe artykuły. Mnie szczególnie zainteresowała praca „Wybrane choroby cywilizacyjne a stan jamy ustnej”. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znajdą Państwo z kolei m.in. fotoreportaż kliniczny prezentujący krok po kroku naprawę kąta siecznego w zębie 11, a pod koniec, jak zawsze, omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem dotyczy ono zakrzepicy zatoki jamistej będącej powikłaniem ekstrakcji zęba.

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego w numerze lutowym. Korzystając z okazji – Czytelnikom, którzy jeszcze nie wybrali się na zimowy urlop, życzę udanego wypoczynku.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 4. Magazyn Stomatologiczny 1/2018

  Magazyn Stomatologiczny 1/2018

  Szanowni Państwo,

  pierwszy numer „Magazynu Stomatologicznego” w 2018 roku jest poświęcony LECZENIU ENDODONTYCZNEMU. Zamieściliśmy w nim trzy prace kazuistyczne. Mnie szczególnie zainteresowało leczenie endodontyczne zęba 11 z obliteracją kanału, choć równie ciekawa jest praca dotycząca leczenia endodontycznego dwukanałowych zębów siecznych dolnych oraz postępowania w przypadku torbieli zębopochodnej, którą wyłuszczono po uprzednim powtórnym leczeniu endodontycznym przyczynowego zęba 11. Jak zawsze pod koniec numeru porady specjalisty i streszczenie artykułu zagranicznego. Tym razem dotyczy ono ponownego niechirurgicznego leczenia bocznego zęba siecznego szczęki o nietypowej anatomii.

  Mając przyjemność po raz kolejny rozpocząć z Państwem nowy rok, zachęcam do odwiedzenia strony „Magazynu Stomatologicznego” na Facebooku, której inauguracja na tym portalu społecznościowym odbyła się w grudniu.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 5. Magazyn Stomatologiczny 12/2017

  Magazyn Stomatologiczny 12/2017

  Szanowni Państwo,

  koniec roku sprzyja podsumowaniom i bilansom, chciałbym więc podkreślić, że grudniowy numer MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO jest zwieńczeniem niezwykle pracowitego roku 2017. W czterech z 11 numerów udało nam się zamiesić publikacje z bardzo ciekawymi filmami. Staraliśmy się również, by na łamach MAGAZYNU pojawiały się artykuły prezentujące najnowsze metody, materiały i narzędzia. Nie zabraknie ich także w grudniowym wydaniu – temat miesiąca brzmi NOWOCZESNE LECZENIE – METODY I TECHNIKI. Znajdą w nim Państwo dwa artykuły, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej.

  Jak zawsze, w dalszej części numeru wiele innych interesujących prac, a w dziale VADEMECUM STOMATOLOGA – liczne porady i wskazówki praktyczne oraz omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego.

  Kończąc, życzę Państwu zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół oraz szczęśliwego i obfitującego w sukcesy roku 2018.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 6. Magazyn Stomatologiczny 11/2017

  Magazyn Stomatologiczny 11/2017

  Szanowni Państwo,

  za nami najważniejsze stomatologiczne wydarzenie branżowe – CEDE 2017. Czytelnikom i Autorom „Magazynu Stomatologicznego” pragnę podziękować za odwiedzenie naszego stoiska. Przyciągnęło ono uwagę wielu zwiedzających, w dużym stopniu dzięki bogatej ofercie wydawniczej.

  Bogaty jest również listopadowy numer „MS”. Tematem miesiąca jest LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE. Zagadnienie to przedstawiają trzy prace dr Beaty Śmielak dotyczące planowania leczenia implantologicznego, postępowania chirurgicznego i procedur protetycznych. Całości dopełnia artykuł Magdaleny Jaszczak-Małkowskiej, Bartłomieja Górskiego i Renaty Górskiej o uzupełnieniach opartych na implantach w odcinku przednim. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy natomiast m.in. publikację prezentującą odbudowę pośrednią zęba trzonowego żuchwy z użyciem nakładu oraz pracę przedstawiającą postępowanie w przypadku urazów w uzębieniu mlecznym. W dalszej części numeru uwagę przykuwa fotoreportaż kliniczny dotyczący odbudowy jamy kostnej granulatem allogennym. Jak zawsze, pod koniec numeru omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to praca opisująca uszkodzenie zębów stałych w wyniku urazu w uzębieniu mlecznym.

  Zapraszając do lektury numeru listopadowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 7. Magazyn Stomatologiczny 10/2017

  Magazyn Stomatologiczny 10/2017

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest LECZENIE CHIRURGICZNE, które przedstawiają trzy interesujące artykuły. Mnie szczególnie zaciekawiły prace dotyczące wprowadzenia ektopowo położonego kła górnego do łuku zębowego oraz postępowania chirurgiczno-periodontologicznego w przypadku zatrzymanego drugiego zęba przedtrzonowego w żuchwie. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znajdą Państwo z kolei interesującą pracę prezentującą krok po kroku odbudowę powierzchni żującej metodą stempla okluzyjnego, a w dziale NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA wart uwagi opis augmentacji dziąsła i leczenia mnogich recesji w żuchwie z zastosowaniem hodowli pierwotnej fibroblastów. Jak zawsze, pod koniec numeru zamieściliśmy omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego oraz odpowiedź na pytanie czytelnika. Tym razem dotyczy ona postępowania w przypadku odmy powietrznej, która wystąpiła w następstwie użycia piaskarki profilaktycznej.

  Życząc Państwu ciekawej lektury numeru październikowego, mam jednocześnie nadzieję, że i w tym roku nie ominie nas piękna złota polska jesień.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 8. Magazyn Stomatologiczny 9/2017

  Magazyn Stomatologiczny 9/2017

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest PACJENT PERIODONTOLOGICZNY – PROBLEMY I ROZWIĄZANIA. W najnowszym wydaniu znajdą Państwo m.in. artykuły prezentujące pokrycie mnogich recesji dziąsłowych z zastosowaniem techniki tunelowej i podnabłonkowej tkanki łącznej czy wielospecjalistyczne leczenie chirurgiczno-endodontyczne przewlekłego zapalenia przyzębia. W „Magazynie” zamieściliśmy także opisy ciekawych przypadków dotyczące leczenia endodontycznego, ortodontycznego i rehabilitacji protetycznej. Polecam również Państwu artykuł poświęcony rewitalizacji – nowej metodzie leczenia zębów z martwą miazgą i niezakończonym rozwojem korzenia, fotoreportaż kliniczny przedstawiający przypadek funkcjonalnego leczenia ortodontycznego przy zaburzeniach narządu żucia oraz artykuł z filmem prezentujący procedurę wykonania w gabinecie, podczas jednej wizyty, endokorony z materiału złożonego. Jednak opisów ciekawych przypadków we wrześniowym numerze jest znacznie więcej – bo aż 11, nie uwzględniając omówienia artykułu z piśmiennictwa światowego, który tym razem dotyczy poimplantacyjnego zapalenia kości i szpiku kostnego żuchwy u immunokompetentnego pacjenta.

  Z pełnym przekonaniem zapraszam Państwa zatem do lektury numeru powakacyjnego, życząc nam wszystkim pięknej i słonecznej pogody, co we wrześniu w naszym kraju nie jest rzadkością.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 9. Magazyn Stomatologiczny 7-8/2017

  Magazyn Stomatologiczny 7-8/2017

  Szanowni Państwo,

  temat miesiąca wakacyjnego numeru „Magazynu Stomatologicznego” dotyczy powikłań leczenia stomatologicznego, głównie chirurgicznego, oraz urazów zębów. Znajdą w nim Państwo m.in. artykuły prezentujące przepchnięcie korzeni i zębów do tkanek miękkich jamy ustnej czy też złamania kości żuchwy, jak i prace omawiające problemy kliniczne związane ze zwichnięciem oraz intruzją zębów. W „Magazynie” zamieściliśmy także prace dotyczące estetyki, w tym poświęcone endokoronom oraz estetycznemu leczeniu osób w podeszłym wieku. Jak zawsze, pod koniec numeru omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis pacjenta z abrazją spowodowaną gwizdkiem.

  Na zakończenie tym, którzy jeszcze nie wybrali się na urlop, życzę udanego wypoczynku, a przede wszystkim pięknej i słonecznej pogody, zapraszając jednocześnie do odwiedzenia naszego stoiska w czasie targów CEDE w Poznaniu, które w tym roku odbędą się 14-16 września. Wystawie towarzyszy część naukowo-szkoleniowa – Kongres Unii Stomatologii Polskiej, pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Marzeny Dominiak. Według zapowiedzi organizatorów będzie to nie lada gratka dla lekarzy szukających sprawdzonego, fachowego i interdyscyplinarnego źródła wiedzy.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 10. Magazyn Stomatologiczny 6/2017

  Magazyn Stomatologiczny 6/2017

  Szanowni Państwo,
  temat miesiąca czerwcowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” dotyczy nowoczesnego leczenia endodontycznego. Znajdą w nim Państwo m.in. artykuły poświęcone postępowaniu podczas leczenia rozległych zmian okołowierzchołkowych, opis powtórnego leczenia endodontycznego zęba trzonowego żuchwy o nietypowej morfologii systemu kanałowego oraz prezentację leczenia kanałowego zębów ósmych, również dolnych. Natomiast w dziale ANGIELSKI DLA STOMATOLOGÓW tym razem dokładne tłumaczenie wytycznych Amerykańskiego Stowarzyszenia Endodontów dotyczące procedury regeneracyjnej. Jak zawsze, pod koniec numeru omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego. Zapraszam Państwa do lektury numeru przedwakacyjnego, a ponieważ lato tuż, tuż – życzę udanego wypoczynku oraz pięknej i słonecznej pogody.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej