Magazyn Stomatologiczny

magazyn-stomatologiczny

Magazyn Stomatologiczny jest najdłużej (od 1991 r.) działającym na polskim rynku pismem naukowo-zawodowym dla stomatologów.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

 1. Magazyn Stomatologiczny 9/2019

  Magazyn Stomatologiczny 9/2019

  Szanowni Państwo,

  w tym miesiącu tematem przewodnim „Magazynu Stomatologicznego” są NOWOCZESNE TECHNIKI W ENDODONCJI. Pierwsza z trzech prac, które znalazły się w tym dziale, dotyczy zamknięcia rozległej perforacji z użyciem bioaktywnego materiału odtwórczego, druga to opis dwóch przypadków leczenia endodontycznego z wykorzystaniem lasera o długości fali 810 nm, trzecia zaś prezentuje wykorzystanie tomografii wolumetrycznej podczas ponownego leczenia kanałowego drugiego zęba przedtrzonowego szczęki. Praktyczne prace zamieściliśmy także w pozostałych działach czasopisma. Ja rekomenduję Państwu pracę dotyczącą zamykania diastem i trem oraz reportaż kliniczny przedstawiający pojedynczą rekonstrukcję zęba przedniego. Zachęcam Państwa również do lektury działu VADEMECUM STOMATOLOGA. Tym razem znalazły się w nim między innymi artykuły poświęcone interdyscyplinarnemu leczeniu wad zgryzu oraz kamieniom milowym w historii endodoncji. Jak zawsze pod koniec numeru omówienie artykułu zagranicznego; tym razem opisu przypadku aspiracji ciała obcego podczas leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym.

  Zapraszając do lektury numeru wrześniowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 2. Magazyn Stomatologiczny 7-8/2019

  Magazyn Stomatologiczny 7-8/2019

  Szanowni Państwo,

  implanty są najbardziej fizjologiczną rekonstrukcją braków w uzębieniu. I im właśnie został poświęcony temat numeru wakacyjnego „MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO”. W numerze 7-8 nie brak również wielu innych wartościowych prac, których tytuły znajdą Państwo w spisie treści. Mnie szczególnie zainteresowały prace poświęcone relokacji brzegu ubytku zlokalizowanego poddziąsłowo w technice adhezyjnej oraz ewolucji teorii okluzji w rehabilitacji protetycznej, choć osoby zajmujące się protetyką i zaburzeniami zwarcia z całą pewnością zainteresuje także praca dotycząca szyn nagryzowych stosowanych w terapii dysfunkcji narządu żucia, a pedodontów publikacja omawiająca sedację wziewną. Jak zawsze pod koniec numeru streszczenie artykułu z piśmiennictwa zagranicznego, tym razem o owrzodzeniu języka jako pierwszym objawie gruźlicy utajonej.

  Zachęcając do lektury wydania wakacyjnego, jak co roku zapraszam Państwa także do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów CEDE w Poznaniu, które odbędą się 19-21 września

   

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 3. Magazyn Stomatologiczny 6/2019

  Magazyn Stomatologiczny 6/2019

  Szanowni Państwo

  czerwcowy numer „Magazynu Stomatologicznego” jest poświęcony PEDODONCJI. W temacie miesiąca – WYZWANIA STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ – zamieściliśmy m.in. prace omawiające znieczulenie wykonywane u pacjenta w wieku rozwojowym oraz najczęściej występujące problemy u dzieci przedwcześnie urodzonych. Z kolei w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA mogą Państwo znaleźć publikacje z różnych specjalności, w tym protetyki, periodontologii i chirurgii. Ja polecam artykuł prezentujący rekonstrukcję uzębienia z zastosowaniem licówek ceramicznych oraz przypadek zębopochodnej przetoki zewnątrzustnej, choć zainteresowała mnie także praca dotycząca zastosowania lasera diodowego w leczeniu naczyniaka i włókniaka na błonie śluzowej jamy ustnej.
  Natomiast w VADEMECUM STOMATOLOGA jak zawsze ciekawe streszczenie artykułu zagranicznego oraz porada specjalisty – tym razem o przepchnięciu materiału do kanału żuchwy i jego następstwach.

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego w wydaniu czerwcowym, a że niedługo lato, życzę słonecznej pogody i udanego wypoczynku.

   

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 4. Magazyn Stomatologiczny 5/2019

  Magazyn Stomatologiczny 5/2019

  Szanowni Państwo

  jak w poprzednich latach – i w tym roku majowe wydanie MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO jest poświęcone radiologii stomatologicznej, a redakcji naukowej po raz kolejny podjęła się Pani prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło‑Kalinowska. Tegoroczny numer obfituje przede wszystkim w prace kazuistyczne, choć znajdziecie w nim Państwo także prace oryginalne. Jak zawsze pod koniec numeru porady specjalisty i streszczenie artykułu zagranicznego. Tym razem porad udziela Pani prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, szczegółowo omawiając rodzaje zdjęć wewnątrzustnych wykorzystywanych w stomatologii. Natomiast artykuł z piśmiennictwa światowego, który dla Państwa streściliśmy, prezentuje postępowanie chirurgiczne i ortodontyczne w przypadku torbieli korzeniowej związanej z mlecznym zębem trzonowym.

  Zapraszając do lektury numeru majowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego.

   

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 5. Magazyn Stomatologiczny 4/2019

  Magazyn Stomatologiczny 4/2019

  Szanowni Państwo

  TEMATEM NUMERU kwietniowego wydania „Magazynu Stomatologicznego” jest trudne leczenie protetyczne. Dział ten został przygotowany przez Pana prof. Stefana Barona i jego zespół. Pierwsza z trzech prac, które znalazły się w tym dziale, dotyczy rehabilitacji protetycznej pacjenta z zaawansowanym patologicznym starciem zębów i głębokimi ubytkami klinowymi, druga przybliża aktualne stanowisko różnych autorów dotyczące relacji centralnej, zasad jej uzyskiwania i znaczenia klinicznego w trakcie ustalania zwarcia u pacjentów poddawanych leczeniu protetycznemu układu stomatognatycznego, trzecia zaś prezentuje ciekawy przypadek rekonstrukcji uzębienia u pacjenta z obniżoną wysokością zwarcia. Praktyczne prace zamieściliśmy także w pozostałych działach czasopisma. Ja rekomenduję Państwu reportaż kliniczny omawiający uproszczoną technikę półpośrednią wykonania nakładów kompozytowych w gabinecie stomatologicznym i artykuł opisujący zasady stosowania doustnych leków przeciwpłytkowych u pacjentów kwalifikowanych do  zabiegów stomatologicznych.

  W dniach 11‑13 kwietnia w Krakowie odbędą się po raz kolejny Targi Stomatologiczne KRAKDENT. Traktując udział „Magazynu Stomatologicznego” w tym wydarzeniu jako okazję do spotkania się z Państwem, zapraszam do odwiedzenia nas w stoisku Wydawnictwa Czelej (hala Wisła, W 58), w którym będą Państwo mogli się zapoznać z nowościami i kupić ciekawe pozycje książkowe w atrakcyjnych cenach.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 6. Magazyn Stomatologiczny 3/2019

  Magazyn Stomatologiczny 3/2019

  Szanowni Państwo

  w marcu chcielibyśmy zainteresować Państwa postępowaniem chirurgicznym u pacjentów chorujących na niewydolność nerek, poddawanych dializom, chorych przed przeszczepieniem narządów i po transplantacji oraz pacjentów leczonych doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi – stąd w TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy artykuły prezentujące obecny stan wiedzy dotyczącej leczenia stomatologicznego pacjentów ze schorzeniami ogólnoustrojowymi.

  W numerze marcowym nie brak również wielu innych wartościowych prac, których tytuły znajdą Państwo w spisie treści. Gorąco zachęcam do ich uważnego przeczytania. Mnie szczególnie zainteresowały: praca poświęcona nowej klasyfikacji chorób przyzębia i tkanek okołowszczepowych oraz artykuł dotyczący leczenia stomatologicznego pacjentów chorujących na cukrzycę, który również wpisuje się w temat numeru.

  W dniach 12-16 marca br. w Kolonii odbędą się kolejne Międzynarodowe Targi Dentystyczne (International Dental Show – IDS). Wśród rekordowej liczby wystawców (około 2500 firm) nie zabraknie również wiodących polskich przedsiębiorstw z branży stomatologicznej. My jednak spotkamy się z Państwem dopiero w kwietniu, podczas polskich targów stomatologicznych KRAKDENT, na które już teraz zapraszam.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

  Brak w magazynie

 7. Magazyn Stomatologiczny 2/2019

  Magazyn Stomatologiczny 2/2019

  Szanowni Państwo

  w tym miesiącu tematem przewodnim „MS” jest LECZENIE STOMATOLOGICZNE KOBIET W CIĄŻY. Poza pracami prezentującymi opiekę stomatologiczną i postępowanie farmakologiczne w tej grupie pacjentek w numerze zamieściliśmy zalecenia higieniczno‑dietetyczne, jakie lekarz dentysta powinien przekazać kobiecie spodziewającej się dziecka. W lutowym wydaniu opublikowaliśmy także inne artykuły wartościowe dla lekarzy praktyków, takie jak „Wielospecjalistyczne leczenie estetyczne skośnego koronowo‑korzeniowego złamania zęba siecznego przyśrodkowego – opis przypadku”, oraz publikacje, które mogą zainteresować specjalistów, jak choćby „Metoda biofunkcjonal-na leczenia pacjentów bezzębnych”. Zachęcam Państwa również do lektury działu VADEMECUM STOMATOLOGA. Tym razem znalazły się w nim między innymi artykuły poświęcone dekontaminacji narzędzi i sprzętu medycznego w gabinecie stomatologicznym oraz pierwszej pomocy w zadławieniu.

  Kończąc, jako że jest to okres ferii zimowych, życzę Państwu oderwania się od nawału codziennych obowiązkówi wygospodarowania choć kilku dni, by oddać się zimowemu szaleństwu.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 8. Magazyn Stomatologiczny 1/2019

  Magazyn Stomatologiczny 1/2019

  Szanowni Państwo

  pierwszy numer „Magazynu Stomatologicznego” w 2019 roku jest poświęcony ZĘBOM ZATRZYMANYM. W TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy prace przygotowane zarówno przez chirurgów stomatologicznych, jak i ortodontów. Z kolei w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA mogą Państwo znaleźć publikacje z różnych specjalności. Poza artykułem z filmem dotyczącym możliwości leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i chrapania z zastosowaniem aparatu stomatologicznego w dziale tym zamieściliśmy opisy przypadków dotyczące diagnostyki i leczenia wyrośli kostnych oraz rumienia wysiękowego wielopostaciowego. Natomiast pod koniec numeru znajdą Państwo dwie bardzo ciekawe prace. Jedna z nich dotyczy zastosowania fibryny bogatopłytkowej w zabezpieczaniu zębodołów poekstrakcyjnych, druga zaś odpowiada na pytanie: jak bezpiecznie przeprowadzić zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej u pacjentów przyjmujących leki wpływające na układ krzepnięcia krwi?

  Nadchodzący nowy rok niesie ze sobą wiele radości, skłania również do refleksji dotyczących minionego okresu i do snucia planów na najbliższe 12 miesięcy. I właśnie tego w 2019 roku chciałbym Państwu życzyć, a także zadowolenia, licznych sukcesów w pracy i życiu osobistym oraz realizacji wszystkich zamierzeń.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 9. Magazyn Stomatologiczny 12/2018

  Magazyn Stomatologiczny 12/2018

  Szanowni Państwo

  tematem miesiąca ostatniego w 2018 roku wydania „Magazynu Stomatologicznego” jest IMPLANTOLOGIA. Dział ten został przygotowany przez Pana dr. hab. Grzegorza Trybka, kierownika Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i jego zespół. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy m.in. prace dotyczące naprawy wewnątrzustnej uszkodzonej licówki w moście metalowo-kompozytowym z użyciem mikropiaskarki abrazyjnej oraz nekrolizy błony śluzowej jamy ustnej będącej powikłaniem przedawkowania metotreksatu. Pod koniec numeru, jak zawsze, omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego i artykuł z cyklu STANY NAGŁE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM. Tym razem omawiamy zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia.

  Kończąc, jako że święta za pasem, życzę naszym Czytelnikom i Autorom publikującym na łamach „Magazynu Stomatologicznego” wspaniałych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, obfitującego w sukcesy Nowego Roku 2019.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 10. Magazyn Stomatologiczny 11/2018

  Magazyn Stomatologiczny 11/2018

  Szanowni Państwo, w listopadzie chcielibyśmy zainteresować Państwa problemem starcia zębów, stąd w TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy opisy przypadków rehabilitacji protetycznej pacjentów ze starciami patologicznymi. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znajdą Państwo z kolei m.in. pracę dotyczącą zastosowania technologii DIFOTI w diagnostyce próchnicy oraz opis przypadku omyłkowego podania podchlorynu sodu w tkanki miękkie twarzy zamiast środka znieczulenia miejscowego. W VADEMECUM STOMATOLOGA polecamy artykuł dotyczący postępowania chirurgicznego u pacjentów w trakcie terapii bisfosfonianami oraz omówienie wytycznych Europejskiego Towarzystwa Endodoncji dotyczących procedur rewitalizacyjnych stosowanych w leczeniu endodontycznym zębów niedojrzałych z martwą miazgą. Jak zawsze pod koniec numeru streszczenie publikacji z piśmiennictwa zagranicznego i artykuł z cyklu STANY NAGŁE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM. Tym razem opisano zasady pierwszej pomocy w przypadku udaru mózgu u pacjenta stomatologicznego. Zapraszając do lektury numeru listopadowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego. prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Cel, warunki przechowywania lub dostęp do cookies dostępne są w Polityce prywatności. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zobacz więcej