Magazyn Stomatologiczny

magazyn-stomatologiczny

Magazyn Stomatologiczny jest najdłużej (od 1991 r.) działającym na polskim rynku pismem naukowo-zawodowym dla stomatologów.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


 1. Magazyn Stomatologiczny 5/2019

  Magazyn Stomatologiczny 5/2019

  Szanowni Państwo

  jak w poprzednich latach – i w tym roku majowe wydanie MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO jest poświęcone radiologii stomatologicznej, a redakcji naukowej po raz kolejny podjęła się Pani prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło‑Kalinowska. Tegoroczny numer obfituje przede wszystkim w prace kazuistyczne, choć znajdziecie w nim Państwo także prace oryginalne. Jak zawsze pod koniec numeru porady specjalisty i streszczenie artykułu zagranicznego. Tym razem porad udziela Pani prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, szczegółowo omawiając rodzaje zdjęć wewnątrzustnych wykorzystywanych w stomatologii. Natomiast artykuł z piśmiennictwa światowego, który dla Państwa streściliśmy, prezentuje postępowanie chirurgiczne i ortodontyczne w przypadku torbieli korzeniowej związanej z mlecznym zębem trzonowym.

  Zapraszając do lektury numeru majowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego.

   

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 2. Magazyn Stomatologiczny 4/2019

  Magazyn Stomatologiczny 4/2019

  Szanowni Państwo

  TEMATEM NUMERU kwietniowego wydania „Magazynu Stomatologicznego” jest trudne leczenie protetyczne. Dział ten został przygotowany przez Pana prof. Stefana Barona i jego zespół. Pierwsza z trzech prac, które znalazły się w tym dziale, dotyczy rehabilitacji protetycznej pacjenta z zaawansowanym patologicznym starciem zębów i głębokimi ubytkami klinowymi, druga przybliża aktualne stanowisko różnych autorów dotyczące relacji centralnej, zasad jej uzyskiwania i znaczenia klinicznego w trakcie ustalania zwarcia u pacjentów poddawanych leczeniu protetycznemu układu stomatognatycznego, trzecia zaś prezentuje ciekawy przypadek rekonstrukcji uzębienia u pacjenta z obniżoną wysokością zwarcia. Praktyczne prace zamieściliśmy także w pozostałych działach czasopisma. Ja rekomenduję Państwu reportaż kliniczny omawiający uproszczoną technikę półpośrednią wykonania nakładów kompozytowych w gabinecie stomatologicznym i artykuł opisujący zasady stosowania doustnych leków przeciwpłytkowych u pacjentów kwalifikowanych do  zabiegów stomatologicznych.

  W dniach 11‑13 kwietnia w Krakowie odbędą się po raz kolejny Targi Stomatologiczne KRAKDENT. Traktując udział „Magazynu Stomatologicznego” w tym wydarzeniu jako okazję do spotkania się z Państwem, zapraszam do odwiedzenia nas w stoisku Wydawnictwa Czelej (hala Wisła, W 58), w którym będą Państwo mogli się zapoznać z nowościami i kupić ciekawe pozycje książkowe w atrakcyjnych cenach.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 3. Magazyn Stomatologiczny 3/2019

  Magazyn Stomatologiczny 3/2019

  Szanowni Państwo

  w marcu chcielibyśmy zainteresować Państwa postępowaniem chirurgicznym u pacjentów chorujących na niewydolność nerek, poddawanych dializom, chorych przed przeszczepieniem narządów i po transplantacji oraz pacjentów leczonych doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi – stąd w TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy artykuły prezentujące obecny stan wiedzy dotyczącej leczenia stomatologicznego pacjentów ze schorzeniami ogólnoustrojowymi.

  W numerze marcowym nie brak również wielu innych wartościowych prac, których tytuły znajdą Państwo w spisie treści. Gorąco zachęcam do ich uważnego przeczytania. Mnie szczególnie zainteresowały: praca poświęcona nowej klasyfikacji chorób przyzębia i tkanek okołowszczepowych oraz artykuł dotyczący leczenia stomatologicznego pacjentów chorujących na cukrzycę, który również wpisuje się w temat numeru.

  W dniach 12-16 marca br. w Kolonii odbędą się kolejne Międzynarodowe Targi Dentystyczne (International Dental Show – IDS). Wśród rekordowej liczby wystawców (około 2500 firm) nie zabraknie również wiodących polskich przedsiębiorstw z branży stomatologicznej. My jednak spotkamy się z Państwem dopiero w kwietniu, podczas polskich targów stomatologicznych KRAKDENT, na które już teraz zapraszam.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

  Brak w magazynie

 4. Magazyn Stomatologiczny 2/2019

  Magazyn Stomatologiczny 2/2019

  Szanowni Państwo

  w tym miesiącu tematem przewodnim „MS” jest LECZENIE STOMATOLOGICZNE KOBIET W CIĄŻY. Poza pracami prezentującymi opiekę stomatologiczną i postępowanie farmakologiczne w tej grupie pacjentek w numerze zamieściliśmy zalecenia higieniczno‑dietetyczne, jakie lekarz dentysta powinien przekazać kobiecie spodziewającej się dziecka. W lutowym wydaniu opublikowaliśmy także inne artykuły wartościowe dla lekarzy praktyków, takie jak „Wielospecjalistyczne leczenie estetyczne skośnego koronowo‑korzeniowego złamania zęba siecznego przyśrodkowego – opis przypadku”, oraz publikacje, które mogą zainteresować specjalistów, jak choćby „Metoda biofunkcjonal-na leczenia pacjentów bezzębnych”. Zachęcam Państwa również do lektury działu VADEMECUM STOMATOLOGA. Tym razem znalazły się w nim między innymi artykuły poświęcone dekontaminacji narzędzi i sprzętu medycznego w gabinecie stomatologicznym oraz pierwszej pomocy w zadławieniu.

  Kończąc, jako że jest to okres ferii zimowych, życzę Państwu oderwania się od nawału codziennych obowiązkówi wygospodarowania choć kilku dni, by oddać się zimowemu szaleństwu.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 5. Magazyn Stomatologiczny 1/2019

  Magazyn Stomatologiczny 1/2019

  Szanowni Państwo

  pierwszy numer „Magazynu Stomatologicznego” w 2019 roku jest poświęcony ZĘBOM ZATRZYMANYM. W TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy prace przygotowane zarówno przez chirurgów stomatologicznych, jak i ortodontów. Z kolei w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA mogą Państwo znaleźć publikacje z różnych specjalności. Poza artykułem z filmem dotyczącym możliwości leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i chrapania z zastosowaniem aparatu stomatologicznego w dziale tym zamieściliśmy opisy przypadków dotyczące diagnostyki i leczenia wyrośli kostnych oraz rumienia wysiękowego wielopostaciowego. Natomiast pod koniec numeru znajdą Państwo dwie bardzo ciekawe prace. Jedna z nich dotyczy zastosowania fibryny bogatopłytkowej w zabezpieczaniu zębodołów poekstrakcyjnych, druga zaś odpowiada na pytanie: jak bezpiecznie przeprowadzić zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej u pacjentów przyjmujących leki wpływające na układ krzepnięcia krwi?

  Nadchodzący nowy rok niesie ze sobą wiele radości, skłania również do refleksji dotyczących minionego okresu i do snucia planów na najbliższe 12 miesięcy. I właśnie tego w 2019 roku chciałbym Państwu życzyć, a także zadowolenia, licznych sukcesów w pracy i życiu osobistym oraz realizacji wszystkich zamierzeń.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 6. Magazyn Stomatologiczny 12/2018

  Magazyn Stomatologiczny 12/2018

  Szanowni Państwo

  tematem miesiąca ostatniego w 2018 roku wydania „Magazynu Stomatologicznego” jest IMPLANTOLOGIA. Dział ten został przygotowany przez Pana dr. hab. Grzegorza Trybka, kierownika Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i jego zespół. Natomiast w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy m.in. prace dotyczące naprawy wewnątrzustnej uszkodzonej licówki w moście metalowo-kompozytowym z użyciem mikropiaskarki abrazyjnej oraz nekrolizy błony śluzowej jamy ustnej będącej powikłaniem przedawkowania metotreksatu. Pod koniec numeru, jak zawsze, omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego i artykuł z cyklu STANY NAGŁE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM. Tym razem omawiamy zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia.

  Kończąc, jako że święta za pasem, życzę naszym Czytelnikom i Autorom publikującym na łamach „Magazynu Stomatologicznego” wspaniałych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, obfitującego w sukcesy Nowego Roku 2019.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 7. Magazyn Stomatologiczny 11/2018

  Magazyn Stomatologiczny 11/2018

  Szanowni Państwo, w listopadzie chcielibyśmy zainteresować Państwa problemem starcia zębów, stąd w TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy opisy przypadków rehabilitacji protetycznej pacjentów ze starciami patologicznymi. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znajdą Państwo z kolei m.in. pracę dotyczącą zastosowania technologii DIFOTI w diagnostyce próchnicy oraz opis przypadku omyłkowego podania podchlorynu sodu w tkanki miękkie twarzy zamiast środka znieczulenia miejscowego. W VADEMECUM STOMATOLOGA polecamy artykuł dotyczący postępowania chirurgicznego u pacjentów w trakcie terapii bisfosfonianami oraz omówienie wytycznych Europejskiego Towarzystwa Endodoncji dotyczących procedur rewitalizacyjnych stosowanych w leczeniu endodontycznym zębów niedojrzałych z martwą miazgą. Jak zawsze pod koniec numeru streszczenie publikacji z piśmiennictwa zagranicznego i artykuł z cyklu STANY NAGŁE W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM. Tym razem opisano zasady pierwszej pomocy w przypadku udaru mózgu u pacjenta stomatologicznego. Zapraszając do lektury numeru listopadowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego. prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 8. Magazyn Stomatologiczny 10/2018

  Magazyn Stomatologiczny 10/2018

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca październikowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” są WYZWANIA STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ. Pierwszy z dwu artykułów tego działu przedstawia leczenie młodej pacjentki z patologicznym starciem zębów, będącym efektem wady zgryzu i wynikającej z niej dysfunkcji narządu żucia, drugi zaś prezentuje krok po kroku małoinwazyjną odbudowę zęba siecznego przyśrodkowego z zastosowaniem bezpośredniej techniki warstwowej. Oba artykuły są niezwykle interesujące i zostały wzbogacone doskonałą dokumentacją fotograficzną.

  Opisy ciekawych przypadków znajdą Państwo również w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Mnie szczególnie zainteresowały artykuły opisujące bisfosfonianowe zapalenie kości szczęki jako następstwo ekstrakcji zęba oraz martwica dziąsła i kości po zastosowaniu środka dewitalizującego miazgę. Natomiast pod koniec numeru, jak zawsze, streszczenie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis wybielania przebarwionego zęba po udanej rewitalizacji.

  Życzę Państwu satysfakcjonującej lektury!

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 9. Magazyn Stomatologiczny 9/2018

  Magazyn Stomatologiczny 9/2018

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca wrześniowego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest STOMATOLOGICZNA MEDYCYNA SNU. Dział ten został przygotowany pod przewodnictwem naukowym Pana dr. hab. Mieszka Więckiewicza, kierownika Katedry i Zakładu Stomatologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Poza artykułami dotyczącymi diagnostyki i różnicowania patologii snu (bruksizm, bezdech senny) znajdą w nim Państwo także publikację dotyczącą neurobiologicznej koncepcji działania deprogramatorów przednich.

  Zachęcam również do zapoznania się z innymi działami naszego czasopisma. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy opisy ciekawych przypadków, w tym przypadek pacjenta z wrodzonym brakiem zawiązków zębów siecznych bocznych szczęki, u którego – po niezadowalającym leczeniu ortodontycznym – wykonano dwa adhezyjne mosty kompozytowe, leczenie endodontyczne zęba siecznego z resorpcją wewnętrzną czy też planowanie, przebieg oraz roczną obserwację zabiegu cystektomii wraz z resekcją korzeni dwóch zębów. Natomiast pod koniec numeru streszczenie ciekawego artykułu z piśmiennictwa, a w VADEMECUM STOMATOLOGA porada specjalisty dotycząca usuwania zębów mlecznych ze wskazań ortodontycznych.

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego w wydaniu wrześniowym, a korzystając z okazji – zapraszam do odwiedzenia stoiska „Magazynu Stomatologicznego” podczas Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych w Poznaniu.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 10. Magazyn Stomatologiczny 7-8/2018

  Magazyn Stomatologiczny 7-8/2018

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca wakacyjnego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest szeroko rozumiana protetyka stomatologiczna. Zagadnienie to prezentują m.in. artykuły poświęcone systemom CAD/CAM. Opisano w nich materiały stosowane do wykonywania uzupełnień w tych systemach, ukazano ich zalety i wady oraz kierunki dalszego rozwoju, przedstawiono także przykłady konkretnych zastosowań w praktyce klinicznej. W temacie miesiąca znajdą Państwo ponadto dwie ciekawe prace kazuistyczne – pierwsza z nich dotyczy rehabilitacji protetycznej pacjenta z wykorzystaniem mostów protetycznych i protezy szkieletowej opartej na elementach precyzyjnych, druga zaś przedstawia leczenie protetyczne pacjenta po okaleczającym zabiegu chirurgicznym z powodu nowotworu jamy ustnej.

  Prace opisujące ciekawe przypadki zamieściliśmy także w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Mnie szczególnie zainteresowały: artykuł dotyczący prostych na pozór do wypełnienia ubytków klasy I oraz praca prezentująca mikroabrazję.

  Zachęcając do lektury wydania wakacyjnego, jak co roku zapraszam Państwa także do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów CEDE w Poznaniu. Tym razem odbędą się one nieco później niż zwykle, bo 20-22 września.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Cel, warunki przechowywania lub dostęp do cookies dostępne są w Polityce prywatności. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zobacz więcej