Magazyn Stomatologiczny

magazyn-stomatologiczny

Magazyn Stomatologiczny jest najdłużej (od 1991 r.) działającym na polskim rynku pismem naukowo-zawodowym dla stomatologów.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


 1. Magazyn Stomatologiczny 6/2018

  Magazyn Stomatologiczny 6/2018

  Szanowni Państwo,

  na co dzień jesteśmy świadkami ogromnego postępu, który na naszych oczach dokonuje się we wszystkich specjalnościach stomatologii. Dotyczy on również implantologii, która jest tematem przewodnim czerwcowego numeru „Magazynu Stomatologicznego”. Znajdą w nim Państwo m.in. bardzo interesujący artykuł dotyczący augmentacji kości materiałem zębopochodnym. Zachęcam Państwa do zapoznania się również z innymi działami naszego czasopisma. Mnie jako endodontę szczególnie zainteresowały dwie publikacje zamieszczone w tym numerze: praca prezentująca możliwości zastosowania fibryny bogatopłytkowej w stomatologii wieku rozwojowego i artykuł przybliżający metody postępowania z zębem wgłobionym..

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego w wydaniu czerwcowym, a korzystając z okazji – Czytelnikom, którzy wybierają się na wakacje, życzę udanego wypoczynku.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 2. Magazyn Stomatologiczny 5/2018

  Magazyn Stomatologiczny 5/2018

  Szanowni Państwo,

  tak jak w poprzednich latach – i w tym roku majowy numer „Magazynu Stomatologicznego” jest poświęcony radiologii stomatologicznej, a redakcji naukowej po raz kolejny podjęła się Pani prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło‑Kalinowska. Po raz pierwszy cały numer poświęciliśmy radiologii dziesięć lat temu, a zatem jest to również wydanie jubileuszowe. Tegoroczny numer wzorem lat ubiegłych obfituje w artykuły dotyczące nie tylko obrazowania zębów, ale i obrazowania innych struktur twarzoczaszki, czyli kości szczęk, zatok szczękowych i stawów skroniowo‑żuchwowych. Mnie szczególnie zainteresowały: opis przypadku dotyczący użyteczności cyfrowej tomografii wolumetrycznej w rozwiązywaniu problemów diagnostycznych bocznego odcinka wyrostka zębodołowego szczęki oraz praca prezentująca przydatność tomografii wolumetrycznej w ocenie skuteczności leczenia endodontycznego i terapii fizykalnej, zastosowanych w celu ewakuacji stanu zapalnego zatoki szczękowej. Także w tym numerze znajdą Państwo streszczenie retrospektywnego badania obserwacyjnego serii przypadków ankylozy zębów diagnozowanej z użyciem zdjęć pantomograficznych, tomografii stożkowej i badań histologicznych, które przygotowała Pani prof. Ingrid Różyło‑Kalinowska.

  Zapraszając do lektury numeru majowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 3. Magazyn Stomatologiczny 4/2018

  Magazyn Stomatologiczny 4/2018

  Szanowni Państwo,

  w kwietniu chcielibyśmy zainteresować Państwa leczeniem chirurgicznym tkanek miękkich. Stąd w TEMACIE MIESIĄCA zamieściliśmy m.in. pracę prezentującą plastykę połączenia ustno‑zatokowego metodą rotowanego, uszypułowanego płata tkanki łącznej podniebienia, czy też opis pokrycia recesji dziąsłowych w obrębie zębów przedtrzonowych żuchwy z zastosowaniem zmodyfikowanej techniki tunelowej i podnabłonkowej tkanki łącznej. W STOMATOLOGII PRAKTYCZNEJ znajdą Państwo pracę dotyczącą leczenia protetycznego dzieci i młodzieży, a w dziale NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA publikację prezentującą możliwości zastosowania fibryny bogatopłytkowej (PRF) w stomatologii wieku rozwojowego. Natomiast pod koniec numeru streszczenie ciekawego artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis zamierzonej replantacji całkowicie zwichniętego niedojrzałego zęba siecznego stałego.

  Warto już dziś zapowiedzieć, że numer majowy „Magazynu”, jak co roku, będzie poświęcony radiologii stomatologicznej. Przygotowujemy go dla Państwa we współpracy z Panią prof. Ingrid Różyło‑Kalinowską. Z przyjemnością informuję, że będzie to dziesiąty, jubileuszowy numer radiologiczny.

  Z okazji rozpoczynającej się wiosny życzę Państwu słońca, które będzie nie tylko świecić, ale wreszcie zacznie nas ogrzewać.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 4. Magazyn Stomatologiczny 3/2018

  Magazyn Stomatologiczny 3/2018

  Szanowni Państwo,

  estetyka jest dziś nierozerwalnie związana ze stomatologią i właściwie dotyczy wszystkich jej działów. Stomatologia estetyczna to nie tylko zatem – jak było do niedawna – stomatologia rekonstrukcyjna, ale i periodontologia, chirurgia czy ortodoncja. W TEMACIE NUMERU znajdą jednak Państwo artykuły poświęcone stomatologii rekonstrukcyjnej, dotyczące odbudowy zębów z użyciem licówek ceramicznych oraz materiałów złożonych.

  Jak zawsze pod koniec numeru porady specjalisty i streszczenie artykułu zagranicznego. Tym razem porad udziela dr hab. Agnieszka Droździk, która odpowiada na pytanie dotyczące postępowania w przypadku recesji dziąsłowych. Natomiast artykuł z piśmiennictwa światowego, który dla Państwa streściliśmy, prezentuje regeneracyjne leczenie endodontyczne zakażonego niedojrzałego zęba stałego bez spowodowania przebarwienia z użyciem Retro MTA.

  W dniach 8‑10 marca w Krakowie odbędą się po raz kolejny Targi Stomatologiczne KRAKDENT. Traktując udział „Magazynu Stomatologicznego” w tym wydarzeniu jako okazję do spotkania się z Państwem, zapraszam do odwiedzenia nas w stoisku W 57 Wydawnictwa Czelej, w którym będą Państwo mogli się zapoznać z nowościami i kupić ciekawe pozycje książkowe w atrakcyjnych cenach..

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 5. Magazyn Stomatologiczny 2/2018

  Magazyn Stomatologiczny 2/2018

  Szanowni Państwo,

  temat miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” brzmi: LECZENIE STOMATOLOGICZNE A CHOROBY OGÓLNE. Zagadnienie to przedstawiają trzy ciekawe artykuły. Mnie szczególnie zainteresowała praca „Wybrane choroby cywilizacyjne a stan jamy ustnej”. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znajdą Państwo z kolei m.in. fotoreportaż kliniczny prezentujący krok po kroku naprawę kąta siecznego w zębie 11, a pod koniec, jak zawsze, omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem dotyczy ono zakrzepicy zatoki jamistej będącej powikłaniem ekstrakcji zęba.

  Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego w numerze lutowym. Korzystając z okazji – Czytelnikom, którzy jeszcze nie wybrali się na zimowy urlop, życzę udanego wypoczynku.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 6. Magazyn Stomatologiczny 1/2018

  Magazyn Stomatologiczny 1/2018

  Szanowni Państwo,

  pierwszy numer „Magazynu Stomatologicznego” w 2018 roku jest poświęcony LECZENIU ENDODONTYCZNEMU. Zamieściliśmy w nim trzy prace kazuistyczne. Mnie szczególnie zainteresowało leczenie endodontyczne zęba 11 z obliteracją kanału, choć równie ciekawa jest praca dotycząca leczenia endodontycznego dwukanałowych zębów siecznych dolnych oraz postępowania w przypadku torbieli zębopochodnej, którą wyłuszczono po uprzednim powtórnym leczeniu endodontycznym przyczynowego zęba 11. Jak zawsze pod koniec numeru porady specjalisty i streszczenie artykułu zagranicznego. Tym razem dotyczy ono ponownego niechirurgicznego leczenia bocznego zęba siecznego szczęki o nietypowej anatomii.

  Mając przyjemność po raz kolejny rozpocząć z Państwem nowy rok, zachęcam do odwiedzenia strony „Magazynu Stomatologicznego” na Facebooku, której inauguracja na tym portalu społecznościowym odbyła się w grudniu.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 7. Magazyn Stomatologiczny 12/2017

  Magazyn Stomatologiczny 12/2017

  Szanowni Państwo,

  koniec roku sprzyja podsumowaniom i bilansom, chciałbym więc podkreślić, że grudniowy numer MAGAZYNU STOMATOLOGICZNEGO jest zwieńczeniem niezwykle pracowitego roku 2017. W czterech z 11 numerów udało nam się zamiesić publikacje z bardzo ciekawymi filmami. Staraliśmy się również, by na łamach MAGAZYNU pojawiały się artykuły prezentujące najnowsze metody, materiały i narzędzia. Nie zabraknie ich także w grudniowym wydaniu – temat miesiąca brzmi NOWOCZESNE LECZENIE – METODY I TECHNIKI. Znajdą w nim Państwo dwa artykuły, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej.

  Jak zawsze, w dalszej części numeru wiele innych interesujących prac, a w dziale VADEMECUM STOMATOLOGA – liczne porady i wskazówki praktyczne oraz omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego.

  Kończąc, życzę Państwu zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół oraz szczęśliwego i obfitującego w sukcesy roku 2018.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 8. Magazyn Stomatologiczny 11/2017

  Magazyn Stomatologiczny 11/2017

  Szanowni Państwo,

  za nami najważniejsze stomatologiczne wydarzenie branżowe – CEDE 2017. Czytelnikom i Autorom „Magazynu Stomatologicznego” pragnę podziękować za odwiedzenie naszego stoiska. Przyciągnęło ono uwagę wielu zwiedzających, w dużym stopniu dzięki bogatej ofercie wydawniczej.

  Bogaty jest również listopadowy numer „MS”. Tematem miesiąca jest LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE. Zagadnienie to przedstawiają trzy prace dr Beaty Śmielak dotyczące planowania leczenia implantologicznego, postępowania chirurgicznego i procedur protetycznych. Całości dopełnia artykuł Magdaleny Jaszczak-Małkowskiej, Bartłomieja Górskiego i Renaty Górskiej o uzupełnieniach opartych na implantach w odcinku przednim. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA zamieściliśmy natomiast m.in. publikację prezentującą odbudowę pośrednią zęba trzonowego żuchwy z użyciem nakładu oraz pracę przedstawiającą postępowanie w przypadku urazów w uzębieniu mlecznym. W dalszej części numeru uwagę przykuwa fotoreportaż kliniczny dotyczący odbudowy jamy kostnej granulatem allogennym. Jak zawsze, pod koniec numeru omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to praca opisująca uszkodzenie zębów stałych w wyniku urazu w uzębieniu mlecznym.

  Zapraszając do lektury numeru listopadowego, mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś ciekawego.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 9. Magazyn Stomatologiczny 10/2017

  Magazyn Stomatologiczny 10/2017

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest LECZENIE CHIRURGICZNE, które przedstawiają trzy interesujące artykuły. Mnie szczególnie zaciekawiły prace dotyczące wprowadzenia ektopowo położonego kła górnego do łuku zębowego oraz postępowania chirurgiczno-periodontologicznego w przypadku zatrzymanego drugiego zęba przedtrzonowego w żuchwie. W dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA znajdą Państwo z kolei interesującą pracę prezentującą krok po kroku odbudowę powierzchni żującej metodą stempla okluzyjnego, a w dziale NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA wart uwagi opis augmentacji dziąsła i leczenia mnogich recesji w żuchwie z zastosowaniem hodowli pierwotnej fibroblastów. Jak zawsze, pod koniec numeru zamieściliśmy omówienie artykułu z piśmiennictwa światowego oraz odpowiedź na pytanie czytelnika. Tym razem dotyczy ona postępowania w przypadku odmy powietrznej, która wystąpiła w następstwie użycia piaskarki profilaktycznej.

  Życząc Państwu ciekawej lektury numeru październikowego, mam jednocześnie nadzieję, że i w tym roku nie ominie nas piękna złota polska jesień.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł
 10. Magazyn Stomatologiczny 9/2017

  Magazyn Stomatologiczny 9/2017

  Szanowni Państwo,

  tematem miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest PACJENT PERIODONTOLOGICZNY – PROBLEMY I ROZWIĄZANIA. W najnowszym wydaniu znajdą Państwo m.in. artykuły prezentujące pokrycie mnogich recesji dziąsłowych z zastosowaniem techniki tunelowej i podnabłonkowej tkanki łącznej czy wielospecjalistyczne leczenie chirurgiczno-endodontyczne przewlekłego zapalenia przyzębia. W „Magazynie” zamieściliśmy także opisy ciekawych przypadków dotyczące leczenia endodontycznego, ortodontycznego i rehabilitacji protetycznej. Polecam również Państwu artykuł poświęcony rewitalizacji – nowej metodzie leczenia zębów z martwą miazgą i niezakończonym rozwojem korzenia, fotoreportaż kliniczny przedstawiający przypadek funkcjonalnego leczenia ortodontycznego przy zaburzeniach narządu żucia oraz artykuł z filmem prezentujący procedurę wykonania w gabinecie, podczas jednej wizyty, endokorony z materiału złożonego. Jednak opisów ciekawych przypadków we wrześniowym numerze jest znacznie więcej – bo aż 11, nie uwzględniając omówienia artykułu z piśmiennictwa światowego, który tym razem dotyczy poimplantacyjnego zapalenia kości i szpiku kostnego żuchwy u immunokompetentnego pacjenta.

  Z pełnym przekonaniem zapraszam Państwa zatem do lektury numeru powakacyjnego, życząc nam wszystkim pięknej i słonecznej pogody, co we wrześniu w naszym kraju nie jest rzadkością.

  prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 19,74 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Cel, warunki przechowywania lub dostęp do cookies dostępne są w Polityce prywatności. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zobacz więcej