Hematologia

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


 1. Podstawy hematologii. Wydanie III

  Podstawy hematologii. Wydanie III

  Praca zbiorowa pod redakcją Anny Dmoszyńskiej, Tadeusza Robaka i Iwony Hus

  Kolejne wydanie, jednego z najbardziej uznanych podręczników z zakresu hematologii. 

  Nowe wydanie „Podstaw hematologii” to:

  • najnowsza i najbardziej istotna wiedza z zakresu patogenezy, metod rozpoznawania i leczenia chorób układu krwiotwórczego
  • nowe rozdziały dotyczące m.in. diagnostyki cytometrycznej, metod molekularnych oraz terapii celowanych w hematoonkologii
  • prezentacja zagadnień odnoszących się do zasad leczenia przeciwkrzepliwego, szczepień ochronnych u chorych na nowotwory układu krwiotwórczego, wskazań do radioterapii w hematoonkologii i stanów nagłego zagrożenia życia w hematologii
  • szerokie ujęcie tematów związanych z nowymi możliwościami zastosowania komórek krwiotwórczych, a także z leczeniem wspomagającym i podtrzymującym w nowotworach hematologicznych
  • czytelny i przejrzysty podział na III części – ogólną, kliniczną i ilustracyjną

  Książka „Podstawy hematologii” stanowi efekt wieloośrodkowej współpracy wybitnych specjalistów. Jest adresowana do studentów medycyny, ale będzie pomocna również lekarzom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych z chorób wewnętrznych, hematologii czy onkologii klinicznej.

  Minęło już 6 lat od drugiego wydania „Podstaw hematologii”. W tym czasie nastąpił nie tylko znaczący postęp wiedzy dotyczący poznania i zrozumienia patogenezy wielu chorób układu krwiotwórczego, w tym nowotworów hematologicznych, ale zmieniło się również podejście terapeutyczne, co znalazło wyraz w różnego rodzaju rekomendacjach. Ostatnie lata to także czas rejestracji leków nowej generacji, takich jak inhibitory kinaz tyrozynowych i serynowych, leki immunomodulujące, inhibitory proteasomu. Zarejestrowano również nowe przeciwciała monoklonalne o znacznie większej skuteczności niż dotąd stosowane.

  Postęp w dziedzinie diagnostyki i terapii wymógł wprowadzenie pewnych zmian w układzie książki. Zrezygnowano z niektórych rozdziałów, dodając nowe, tak jednak by nie zmienić znacząco objętości książki.(...) Wyrażamy nadzieję, że PT Czytelnicy przyjmą życzliwie publikację, podobnie jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich wydań tego podręcznika.

  Z przedmowy Anna Dmoszyńska, Tadeusz Robak, Iwona Hus

   

                                                                                                                                                                                                                                             

  Dowiedz się więcej
  Cena: 98,00 zł
 2. Szpiczak plazmocytowy i inne dyskrazje plazmocytowe

  Szpiczak plazmocytowy i inne dyskrazje plazmocytowe

  Pod redakcją Anny Dmoszyńskiej i Krzysztofa Giannopoulosa

  Postęp, jaki obserwujemy w ostatnich dwóch dekadach dotyczący szpiczaka, spowodował diametralną różnicę w podejściu terapeutycznym. „Szpiczak plazmocytowy i inne dyskrazje plazmocytowe” stanowi źródło najnowszej wiedzy, uwzględniające rozwój nauki w tym zakresie. 

  Autorzy publikacji idą nawet o krok dalej, nakreślając przyszłe kierunki leczenia poprzez omówienie leków, które w najbliższym czasie będą zaaprobowane przez Europejską Agencję Medyczną (EMA). W książce przedstawiono patogenezę szpiczaka i innych gammapatii monoklonalnych w oparciu o zaburzenia cytogenetyczne i molekularne oraz ich wpływ na wybór leczenia, co w sposób przystępny obrazują liczne algorytmy. Dodatkowym wsparciem merytorycznym dla Czytelników jest bogaty materiał ilustracyjny.

  Podręcznik został napisany przez zespół autorów złożonych z wybitnych specjalistów omawianych tematów skupionych wokół Polskiej Grupy Szpiczakowej. Publikacja polecana jest zarówno dla hematologów zajmujących się leczeniem szpiczaka, jak i dla specjalistów chorób wewnętrznych. Nowe leki wprowadzone do terapii szpiczaka plazmocytowego nie tylko zwiększyły arsenał dostępnych środków, ale zmieniły także standardy leczenia tej choroby.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 96,00 zł
 3. Komunikacja z pacjentem

  Komunikacja z pacjentem

  Marta Makara-Studzińska

  Słuchaj, rozmawiaj, obserwuj!

  „Komunikacja z pacjentem” to książka, która uczy:
  • jak słuchać,
  • jak rozmawiać,
  • jak rozwiązywać konflikty,
  • jak udzielać wsparcia,
  czyli jak budować dobre relacje z pacjentem, rozumieć jego intencje i zachowania, a także jak pokonywać pojawiające się trudności i własne słabości.
   
  Komunikacja między lekarzem, a pacjentem to specyficzny rodzaj relacji społecznych, w której niewłaściwe postępowanie i brak zrozumienia może wręcz uniemożliwić realizację podstawowego celu medycyny – Primum non nocere. Prezentowana publikacja powstała z uwagi na chęć ukazania właśnie tych specyficznych mechanizmów komunikacji w relacjach lekarz – pacjent. Książka jest bardzo praktyczna. Autorka prezentuje wiele przykładów z praktyki lekarskiej oraz przedstawia cenne rady umożliwiające skuteczną współpracę między pacjentem a lekarzem. 
   
  Za szczególnie ważne uważam informacje dotyczące rozpoznawania własnych możliwości i ograniczeń oraz tych samych problemów u pacjentów w różnym wieku, z rozmaitymi schorzeniami, a także pokazanie sposobów identyfikacji problemów w komunikacji oraz przedstawienie strategii radzenia sobie z problemami, które tę komunikację istotnie zaburzają.

  Prof. dr hab. n. med. Jolanta Rabe-Jabłońska 
  (fragment recenzji)
   
  Jednym z najtrudniejszych elementów pracy lekarza jest umiejętność komunikowania się z pacjentem. Tym trudniejszym, że jak do tej pory w zasadzie nie było w toku studiów medycznych przedmiotu, który kształtowałby i doskonalił te umiejętności.
  W prawidłowej (a więc satysfakcjonującej obie strony) interakcji lekarz – pacjent możemy napotkać liczne bariery, które bardzo szczegółowo i z dużą znajomością tematu opisuje Autorka. Wskazuje ona na werbalne i niewerbalne błędy, których należy unikać.
  Coraz więcej lekarzy potwierdza fakt wzrastającej liczby pacjentów agresywnych, a ofiarą ich agresji stają się lekarze. Takim sytuacjom Autorka poświęca osobny rozdział: Komunikacja a konflikt. Style i sposoby radzenia sobie z konfliktem to z całą pewnością umiejętności niezbędne w pracy każdego lekarza.

  Dr hab. n. med. Ewa Rudnicka-Drożak 
  (fragment recenzji)
   
  Dowiedz się więcej
  Cena: 34,00 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej