Farmakologia

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


 1. Farmakologia ogólna i kliniczna

  Farmakologia ogólna i kliniczna

  Pod redakcją: Bertram G. Katzung, Susan B. Masters, Anthony J. Trezor // Redakcja naukowa wydania polskiego: Włodzimierz Buczko

  Najbardziej aktualny, kompletny, nowoczesny i ceniony na świecie podręcznik z zakresu farmakologii. 

  Jest to pierwsze polskie tłumaczenie tego światowego bestsellera (na podstawie 12 wydania oryginalnego). Ze względu na bardzo rozległy zakres wiedzy podręcznik został podzielony na dwa tomy. Pierwszy z nich, jak na dobry podręcznik przystało, rozpoczyna wprowadzenie do zagadnienia – podstawy farmakologii klinicznej. W kolejnych rozdziałach omówiono mechanizmy działania leków na autonomiczny i ośrodkowy układ nerwowy, leki wpływające na układ sercowo-naczyniowy oraz na funkcje nerek. W tomie drugim zaprezentowano i omówiono działanie leków endokrynologicznych, chemioterapeutyki (ze szczególnym uwzględnieniem chemioterapii nowotworów), leki wpływające na krew i procesy zapalne oraz podstawy toksykologii.
    
  Istotnym wyróżnikiem tej publikacji wśród innych o podobnej tematyce, są opisy przypadków zamieszczone na początku każdego rozdziału, natomiast na jego końcu znajdują się pytania do nich. W większości rozdziałów zamieszczone są tabele podsumowujące prezentowane leki i efekty ich stosowania. Ponad 300 ilustracji prezentujących sposoby działania leków pozwalają lepiej zrozumieć ważne kwestie.
   
   
  Ukazanie się na rynku księgarskim polskiego tłumaczenia podręcznika Bertrama G. Katzunga "Farmakologia ogólna i kliniczna" będzie z pewnością wydarzeniem wielkiej wagi nie tylko ze względu na osobę Autora, ale przede wszystkim na uniwersalność podręcznika łączącego wiedzę teoretyczną z praktyką kliniczną. 
   
  Prof. dr hab. n. med.  Marian Wielosz
  (Fragment recenzji)
  Dowiedz się więcej
  Cena: 196,00 zł
 2. Farmakologia Goodmana i Gilmana.Tom I,II

  Farmakologia Goodmana i Gilmana.Tom I,II

  Tom I Pod redakcją L.L. Bruntona, J.S. Laza, K.L. Parkera Redakcja naukowa wydania polskiego: Włodzimierz Buczko, Tadeusz F. Krzemiński, Stanisław J. Czuczwar Tom II Pod redakcją L.L. Bruntona, J.S. Laza, K.L. Parkera

        Uznany na całym świecie, najlepszy podręcznik w dziedzinie farmakologii i farmakoterapii określany mianem „biblii farmakologicznej”. W książce omówiono powiązanie farmakologii z pokrewnymi naukami medycznymi, działanie i zastosowanie leków w świetle postępów medycyny oraz podstawowych nauk medycznych. Różnorodność farmakodynamiczna, działania niepożądane i toksyczność leków to tylko niektóre z poruszonych tematów.

         W tomie drugim znajduje się tabela danych farmakologicznych dotycząca ponad stu leków, ich wydalania w moczu, wiązania w osoczu, klirensu, objętości dystrybucji, okresu półtrwania, czasu do maksymalnego stężenia i maksymalnego stężenia. Czytelny układ obu tomów pozwala szybko odszukać odpowiedzi na zaistniały problem i wybrać skuteczną dla pacjenta terapię oraz zaoszczędzić czas lekarza praktyka.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 207,90 zł
 3. Podręcznik farmakologii i terapii Goodmana & Gilmana

  Podręcznik farmakologii i terapii Goodmana & Gilmana

  Pod. red. L. Brunton, K. Parker, D. Blumenthal, I. Buxton Red. wydania polskiego: Włodzimierz Buczko

  Książka prezentuje wiadomości w sposób kompleksowy, logiczny i uporządkowany. Systematyzuje wiedzę na temat współczesnej terapii farmakologicznej wielu schorzeń. Zawiera najnowsze dane i osiągnięcia farmacji oparte na medycynie faktów ostatnich lat. Ogrom wiedzy przedstawiony jest w przystępnej, przejrzystej i podręcznej formie. Z uwagi na format książka stanie się codziennym doradcą w praktyce lekarskiej. Całość dopełniają doskonałe ryciny oraz bogate w treści tabele.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 100,80 zł
 4. Ilustrowane kompendium farmakologii Lullmanna

  Ilustrowane kompendium farmakologii Lullmanna

  Heinz Lullmann, Klaus Mohr, Lutz Hein Redakcja naukowa wydania polskiego: Tadeusz F. Krzemiński

  Kompendium, które przedstawia farmakologię zarówno za pomocą słów, jak i obrazów. 

  Zawarto tu wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, chemii i biochemii wielu jednostek chorobowych.

  Autorzy w sposób zwarty przedstawili zagadnienia z dziedziny farmakologii oraz farmakologii klinicznej, tworząc swoiste repetytorium z tych dziedzin, w tym w unikalny sposób powiązali patofizjologię z farmakologią. Ponadto zwrócili szczególną uwagę na wzrost zapadalności na niektóre choroby w skali światowej, a także na zjawiska leko- i narkomanii.

  W celu zwiększenia przydatności książki dla polskiego Czytelnika zespół tłumaczy zmodyfikował skorowidz preparatów, uwzględniając w nim przede wszystkim leki występujące na rynku krajowym.

  Jest to, jak dotychczas, jedyna tego rodzaju publikacja w Polsce. O jej unikalności stanowi nie tylko kompendialny charakter, ale też przejrzyste ryciny obrazujące wszystkie omawiane procesy.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 102,90 zł
 5. Jak stosować leki kardiologiczne w codziennej praktyce?

  Jak stosować leki kardiologiczne w codziennej praktyce?

  Opracowanie zbiorowe pod redakcją Mirosława Dłużniewskiego

  Choroby sercowo-naczyniowe są w polskim społeczeństwie najbardziej powszechną grupą schorzeń. Wybór leków kardiologicznych jest jednak obecnie tak duży, że rozważając leczenie konkretnego pacjenta, lekarz praktyk staje często przed problemem: jaki lek wybrać? Czy ważniejsza jest wiedza o grupie leków, czy o tym jednym wybranym z tej grupy, „dopasowanym” do chorego? Czy ważne jest, że lek jest metabolizowany w wątrobie lub że jest wydalany głównie przez nerki? Czy i jakie leki można ze sobą łączyć, a jeżeli tak, czy w przypadku danego pacjenta również?

  Mimo coraz większej wiedzy na temat stosowania leków kardiologicznych, zawsze ważne będzie doświadczenie w ich stosowaniu – bo każdy pacjent jest indywidualny. Dany lek, który znamy, u jednego pacjenta nie jest tak samo skuteczny i dobrze tolerowany, jak u pacjenta, którego leczyliśmy nim wcześniej. Z tego powodu powstała ta książka. Zespół autorów, pod redakcją prof. Mirosława Dłużniewskiego, dzieli się w niej wiedzą i doświadczeniem w wyborze, stosowaniu i kojarzeniu leków kardiologicznych.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 102,00 zł
 6. Leczenie chorób infekcyjnych

  Leczenie chorób infekcyjnych

  John G. Bartlett // Redakcja naukowa wydania polskiego: Krzysztof Tomasiewicz

  Choroby zakaźne towarzyszą życiu na ziemi od samego początku. I na pewno nie znikną, wręcz przeciwnie – wciąż pojawiają się nowe za które coraz częściej odpowiedzialny jest człowiek, jego działania i rozwój cywilizacyjny. Nie da się go uniknąć ani zahamować, należy więc wykorzystać do wynalezienia nowych sposobów radzenia sobie z chorobami, które niesie ze sobą. Najbardziej aktualne informacje dotyczące leczenia chorób infekcyjnych zawarte są w treści tej książki. Korzystano w niej z dostępnych rekomendacji opracowanych przez uznane organizacje medyczne (np. Centers for Disease Control and Prevention) oraz publikacji prezentujących oficjalne stanowisko towarzystw naukowych (np. American College of Physicians / American Society of Internal Medicine, American Heart Association).

  Książka ta to zbiór standardów opieki medycznej nad pacjentami z chorobami zakaźnymi, ze zwróceniem szczególnej uwagi na problem leczenia infekcji, doboru leków, ich dawkowania i działań ubocznych. Przedstawiono wprowadzone w ostatnim czasie antybiotyki, a także nowe wskazania terapeutyczne i zasady ich stosowania. Zaprezentowano także najbardziej aktualne zagadnienia, m.in. zakażenie wirusem zachodniego Nilu, wirusowe zapalenie wątroby typu C czy problemy związane z bioterroryzmem.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 58,80 zł
 7. Podstawy farmakologii klinicznej, alergie, interakcje leków oraz wybrane problemy w stomatologii

  Podstawy farmakologii klinicznej, alergie, interakcje leków oraz wybrane problemy w stomatologii

  Praca zbiorowa pod redakcją Anny Jabłeckiej i Tadeusza F. Krzemińskiego

  W dobie narastającej liczby reakcji alergicznych na leki oraz ogromu nowych preparatów wprowadzanych na rynek, lekarz stomatolog powinien znać minimum zagadnień dotyczących mechanizmów działania leków, ich działań niepożądanych, a także istotnych interakcji lekowych, aby stosować racjonalną farmakoterapię. Dopiero połączenie tej wiedzy z praktyką kliniczną pozwoli wybrać optymalną farmakoterapię w każdym indywidualnym przypadku. Pomocą 
  w uzyskaniu takiej wiedzy jest ta publikacja obejmująca m.in.: podstawowe zagadnienia farmakologii klinicznej, źródła wiedzy o leku, zasady farmakoterapii w okresie ciąży i laktacji oraz w wieku rozwojowym i podeszłym, leczenie bólu 
  w stomatologii, zespół pieczenia jamy ustnej, środki narkotyczne i inne substancje psychoaktywne w praktyce lekarza dentysty, aspekt psychologiczny lęku w praktyce stomatologicznej, objawy alergii w jamie ustnej po preparatach stosowanych w stomatologii, opieka stomatologiczna nad pacjentem leczonym onkologicznie oraz osobami niepełnosprawnymi, interakcje leków i ich znaczenie kliniczne.
  Książka ta zawiera niezbędne dla lekarzy stomatologów oraz studentów stomatologii informacje, obejmujące współczesny stan wiedzy z zakresu wybranych zagadnień w tej dziedzinie.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 71,40 zł
 8. Poradnik psychofarmakoterapii. Stosowanie leków w różnych okresach życia

  Poradnik psychofarmakoterapii. Stosowanie leków w różnych okresach życia

  M.N. Pavuluri, P.G. Janicak // Redakcja naukowa wydania polskiego: Anna Grzywa

       Wielkim współczesnym wyzwaniem dla lekarzy jest nadążanie za każdą falą rozwoju psychofarmakologii, związaną 
  z ciągłym wzrostem liczby i coraz większą złożonością leków psychotropowych. 
       Poradnik dostarcza istotnych informacji o wybranym leku, zawiera krótkie wzmianki na temat zalet i wad leków w porównaniu z dostępnymi środkami alternatywnymi, a także – niedostępne w większości konwencjonalnych opracowań – informacje dotyczące leków stosowanych w terapii uzależnień od różnych substancji.

  Czytelnik odnajdzie tutaj pełne spektrum leków – zarówno o ustalonej już pozycji, jak i dopiero pojawiających się – które znajdują zastosowanie w leczeniu chorób psychicznych i uzależnień, zakres dawek i zalecane dawki u pacjentów w różnym wieku, a także informacje o grupie chemicznej, nazwie handlowej, dostępnych postaciach (wymieniono postacie leków, które są dostępne w Polsce) i mechanizmach działania, pogrupowane w sposób umożliwiający szybkie odnalezienie poszukiwanych danych.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 29,40 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


Reklama pod kategoriami z lewej strony

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Cel, warunki przechowywania lub dostęp do cookies dostępne są w Polityce prywatności. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zobacz więcej