Dermatologia

20% rabatu na książki z oferty dermatologicznej

Tylko dla prenumeratorów "Dermatologii Praktycznej"

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

 1. Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych. Tom 1

  Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych. Tom 1

  pod redakcją Andrzeja Kaszuby

  Książka interdyscyplinarna i pionierska na polskim rynku dermatologicznym. Dowiedz się więcej
  Cena: 99,00 zł
 2. Choroby paznokci. Praktyczny poradnik – diagnostyka i leczenie

  Choroby paznokci. Praktyczny poradnik – diagnostyka i leczenie

  Bianca Maria Piraccini. Redakcja naukowa wydania polskiego: Romuald Maleszka

  Choroby paznokci to praktyczny poradnik dotyczący diagnostyki i leczenia schorzeń paznokci. Dowiedz się więcej
  Cena: 99,00 zł
 3. Kriochirurgia w chorobach skóry. Wydanie II

  Kriochirurgia w chorobach skóry. Wydanie II

  Marek Kaźmierowski, Monika Bowszyc-Dmochowska

  Jedyny na polskim rynku wydawniczym podręcznik dla dermatologów, zawierający szeroki zakres wiedzy na temat kriochirurgii dermatologicznej.

  Książka, opracowana na podstawie własnych doświadczeń autorów i danych z literatury, daje wskazówki, jak stosować kriochirugię w leczeniu nowotworów skóry, stanów przedrakowych i łagodnych rozrostów, zakażeń wirusowych skóry i błon śluzowych, zmian naczyniowych i barwnikowych oraz wielu innych stanów chorobowych. W publikacji opisano aparaturę kriochirurgiczną używaną na co dzień w praktyce dermatologicznej oraz omówiono techniki zamrażania tkanek stosowane do leczenia różnego rodzaju zmian skórnych.

  Drugie wydanie książki uzupełniono o nowe jednostki chorobowe stanowiące wskazania do kriochirurgii oraz dodano rozdział o kriolipolizie, którą wprowadzono w pierwszej dekadzie XXI wieku. To podręcznik niezbędny w codziennej pracy dermatologa, wzbogacony o wiele kolorowych zdjęć obrazujących zabiegi kriochirurgiczne.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 68,00 zł
 4. Ilustrowany leksykon zespołów w dermatologii

  Ilustrowany leksykon zespołów w dermatologii

  Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba

  Pierwsza w Polsce publikacja na temat chorób skóry u osób starszych

  • Nowoczesne ujęcie chorób z zakresu geriatrii dermatologicznej
  • Schematyczne opisy dermatoz uwzględniające ich obraz kliniczny, etiologię, badania laboratoryjne i kliniczne, diagnostykę różnicową, leczenie i rokowanie
  • Bogaty materiał ilustracyjny − ponad 600 kolorowych zdjęć
  • Interdyscyplinarny charakter − książka napisana przez uznanych polskich dermatologów


  „Dermatologia geriatryczna” skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców z takich dziedzin medycyny, jak dermatologia, geriatria, podstawowa opieka zdrowotna, interna, diabetologia, fleblogia, a także do lekarzy rezydentów specjalizujących się w tych dziedzinach. Stanowi znakomitą pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów diagnostycznych i terapeutycznych w opiece nad pacjentem w podeszłym wieku.

   

  Dowiedz się więcej
  Cena: 297,00 zł
 5. Izotretinoina w leczeniu acne vulgaris, czyli co każdy dermatolog wiedzieć powinien. Wydanie II

  Izotretinoina w leczeniu acne vulgaris, czyli co każdy dermatolog wiedzieć powinien. Wydanie II

  Andrzej Kaszuba, Aleksandra Kaszuba

  Włączenie i właściwe prowadzenie leczenia doustną izotretinoiną wymaga doświadczenia i cierpliwości, zarówno ze strony leczącego, jak i leczonego. Stawia też przed lekarzem wiele pytań i problemów (często indywidualnych dla każdego pacjenta), wymagających skutecznego rozwiązania.

  Najnowsze wydanie ilustrowanego poradnika dla lekarzy stosujących w swojej praktyce izotretinoinę zawiera odpowiedzi na wiele istotnych pytań, stawianych zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących w stosowaniu tego leku. To podręcznik pomocny nie tylko w codziennej praktyce dermatologicznej, ale również w podejmowaniu terapii doustną izotretinoiną.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 28,00 zł
 6. Dermatologia geriatryczna

  Dermatologia geriatryczna

  Pod redakcją: Andrzeja Kaszuby, Jacka Szepietowskiego, Zygmunta Adamskiego

  Pierwsza w Polsce publikacja na temat chorób skóry u osób starszych

  • Nowoczesne ujęcie chorób z zakresu geriatrii dermatologicznej
  • Schematyczne opisy dermatoz uwzględniające ich obraz kliniczny, etiologię, badania laboratoryjne i kliniczne, diagnostykę różnicową, leczenie i rokowanie
  • Bogaty materiał ilustracyjny − ponad 600 kolorowych zdjęć
  • Interdyscyplinarny charakter − książka napisana przez uznanych polskich dermatologów


  „Dermatologia geriatryczna” skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców z takich dziedzin medycyny, jak dermatologia, geriatria, podstawowa opieka zdrowotna, interna, diabetologia, fleblogia, a także do lekarzy rezydentów specjalizujących się w tych dziedzinach. Stanowi znakomitą pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów diagnostycznych i terapeutycznych w opiece nad pacjentem w podeszłym wieku.

   

  Dowiedz się więcej
  Cena: 294,00 zł
 7. Dieta w chorobach skóry

  Dieta w chorobach skóry

  Redakcja naukowa: Waldemar Placek

  Dietetyka jest intensywnie rozwijającą się dziedziną wiedzy, a odpowiednia dieta zaczyna odgrywać coraz większą rolę w terapii wielu schorzeń, w tym chorób skóry.

  Dieta w chorobach skóry pod redakcją naukową prof. dr. hab. n. med. Waldemara Placka jest nowoczesną publikacją, prezentującą najnowsze informacje dotyczące znaczenia żywienia i poszczególnych składników pokarmowych w profilaktyce oraz w leczeniu takich schorzeń, jak: pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy alergiczny, choroby pęcherzowe, opryszczkowe zapalenie skóry, łuszczyca, dna moczanowa, trądzik pospolity i trądzik różowaty.

  Omówiono również rolę przewodu pokarmowego w ogólnoustrojowych procesach immunologicznych oraz wpływ diety na procesy starzenia się skóry. Powyższe zagadnienia przedstawili w wyczerpujący i przystępny sposób wybitni specjaliści, którzy wykorzystali swoje doświadczenie kliniczne oraz bardzo bogatą wiedzę.

  Wielką zaletą tej unikalnej w literaturze polskiej publikacji jest nie tylko omówienie roli diety w schorzeniach, w których jej znaczenie jest oczywiste, ale także tych, w których jest ono dopiero poznawane.

  Dieta w chorobach skóry będzie doskonałym źródłem wiedzy nie tylko dla dermatologów, ale także lekarzy innych specjalności, dietetyków, żywieniowców oraz studentów wymienionych kierunków, jak również wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

  dr hab. inż. lek. med. Dariusz Włodarek

  Dowiedz się więcej
  Cena: 56,00 zł
 8. Ilustrowana dermatologia dziecięca. Podstawowe problemy kliniczne w pytaniach i odpowiedziach

  Ilustrowana dermatologia dziecięca. Podstawowe problemy kliniczne w pytaniach i odpowiedziach

  Andrzej Kaszuba, Mirosława Kuchciak-Brancewicz

  O dermatologii dziecięcej w obrazach

  Książka zawiera:

  • praktyczne porady, jak diagnozować, leczyć i jaką profi laktykę stosować w przypadku dermatoz przewlekłych
  • oryginalne omówienia objawów i przyczyn zmian skórnych
  • przegląd schorzeń dermatologicznych występujących od wieku niemowlęcego aż do nastoletniego
  • wiele zagadnień pomijanych w podręcznikach dermatologii, jak np. psychodermatologia dziecięca, dieta hipoalergiczna, „letni tatuaż”, opalenizna w solarium, pielęgnacja i kąpiel dziecka z AZS
  • ponad 170 oryginalnych zdjęć.
  Dowiedz się więcej
  Cena: 94,00 zł
 9. Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej

  Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej

  Pod redakcją: Zygmunta Adamskiego i Andrzeja Kaszuby

  Nowoczesne kompendium wiedzy z zakresu diagnozowania różnych dermatoz. Przedstawiono w nim szerokie spektrum współczesnych metod stosowanych w leczeniu schorzeń skórnych, m.in.: histopatologię i histochemię, mikroskopię fluorescencyjną, trichoskopię, USG skóry, kapilaroskopię i wiele innych. Omówiono również zalecane w wybranych jednostkach chorobowych badania laboratoryjne pozwalające na ocenę aktywności choroby i monitorowanie leczenia. Szybkie dotarcie do istotnych informacji umożliwiają tabele, wykresy, schematy i zdjęcia. To pierwszy polski podręcznik, który pomoże dermatologom w wyborze postępowania diagnostycznego pozwalającego na ustalenie rozpoznania i prowadzenie leczenia zgodnie z aktualnymi standardami. 

  Dowiedz się więcej
  Cena: 194,00 zł
 10. Praktyczna dermatologia dziecięca

  Praktyczna dermatologia dziecięca

  C. Burkhart, D. Morrell // Redakcja naukowa wydania polskiego: prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba

  Praktyczna dermatologia dziecięca to nowa jakość prezentowania wiedzy. Książka to źródło najnowszych informacji z zakresu dermatologii dziecięcej. Bardzo nowoczesny i praktyczny charakter podręcznika został wzbogacony o dostęp online do systemu VisualDx

  System jest źródłem dodatkowego wsparcia diagnostycznego pozwalającego lekarzowi obejrzeć i porównać ogromną liczbę obrazów chorób skóry, zapoznać się z nowoczesnymi możliwościami ich terapii oraz z bogatym tematycznie piśmiennictwem.

  Pacjenci i ich rodzice oczekują trafnej diagnozy i skutecznego leczenia. Wiele popularnych chorób skóry spotykanych u dzieci rzadko występuje u dorosłych; nawet jeśli na tę samą chorobę zapadną dorosły i dziecko, może ona mieć całkiem inny przebieg, intensywność i rokowanie.

  Praktyczna dermatologia dziecięca to nowoczesny podręcznik diagnostyki i terapii zarówno powszechnych, jak i poważnych schorzeń skóry u dzieci.

  • Prezentuje najlepsze techniki diagnostyczne i testy laboratoryjne.
  • Omawia wiele specjalnych metod umożliwiających stawianie właściwych rozpoznań i diagnostykę różnicową.
  • Zawiera opis 112 jednostek chorobowych oraz ich leczenie.
  • Mieści ponad 500 kolorowych zdjęć obrazujących opisywane schorzenia pediatryczne.
  • Dostęp online do systemu VisualDx.

  Autorzy książki to uznani w świecie profesorowie, dermatolodzy o ogromnym doświadczeniu, którzy w swojej praktyce klinicznej mieli do czynienia z tysiącami małych pacjentów cierpiących często na bardzo rzadkie choroby skóry.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 260,00 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Reklama pod kategoriami z lewej strony

Strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Cel, warunki przechowywania lub dostęp do cookies dostępne są w Polityce prywatności. Mogą Państwo dokonać w każdej chwili zmiany ustawień. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Zobacz więcej