Anatomia

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


 1. Anatomia stomatologiczna Woelfela i jej związek ze stomatologią

  Anatomia stomatologiczna Woelfela i jej związek ze stomatologią

  Rickne C. Scheid Redakcja naukowa wydania polskiego: Florian Czerwiński

        Nauka oceniania wzajemnych stosunków i proporcji pomiędzy zębami, ich relacji względem kości, mięśni, nerwów i naczyń bezpośrednio związanych z zębami i twarzą należy do pierwszych zadań adeptów stomatologii. Pomocą w tym zadaniu jest ta publikacja. 
  Zawarto w niej zagadnienia dotyczące elementów i struktur jamy ustnej, terminologii budowy zębów, szczegółowe opisy uzębienia stałego i mlecznego (oraz mieszanego), charakterystykę najczęściej spotykanych zaburzeń dentystycznych, a także techniki szkicowania i modelowania zębów. Opisano również znaczenie anatomii dentystycznej w medycynie sądowej. 
        Zamieszczone w książce informacje, zebrane podczas wieloletniej praktyki zawodowej autorów, zostały przedstawione w sposób przejrzysty i zwięzły. Liczne pytania testowe i ćwiczenia praktyczne oraz tabele, ilustracje i szczegółowe rysunki ułatwiają przyswojenie niezbędnej wiedzy. Na końcu książki znajduje się dodatek w postaci kart, zawierających charakterystykę wspólną dla wszystkich zębów w danej klasie oraz wykaz różnic pomiędzy zębami każdej klasy i poszczególnymi łuków zębowych.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 92,40 zł
 2. Mała encyklopedia anatomii człowieka

  Mała encyklopedia anatomii człowieka

  Zygmunt Urbanowicz

  „Poznać człowieka od podszewki”…

  Pierwsze wykłady dla studentów medycyny odbywają się właśnie z anatomii. Każdy przyszły lekarz najpierw musi poznać podstawy budowy człowieka. Doskonałą w tym pomocą jest encyklopedia. 

  Na całość opracowania składa się ponad 7 tys. objaśnień hasłowych, liczne tabele oraz ryciny. Podstawę hasłową „Małej encyklopedii” stanowią międzynarodowe miana anatomiczne i odpowiadające im miana polskie. Poza nimi włączono pewne nazwy wprawdzie związane z anatomią, które jednak nie znalazły się na oficjalnej liście mian (np. trójkąt tętnicy językowej, wyrostek pochwowy otrzewnej), nazwy z pogranicza anatomii i fizjologii lub anatomii i kliniki (np. zespolenia między żyłami głównymi, krążenie krwi duże, małe i płodowe, krążenie chłonki, stłumienie bezwzględne i względne serca, przepukliny brzuszne, wady serca i inne) oraz najważniejsze eponimy.

  Hasła zostały ułożone w porządku alfabetycznym, co umożliwia ich szybkie odszukanie przez czytelnika. Niektóre z nich, przede wszystkim dotyczące narządów, są obszerne i zawierają nie tylko opis, położenie, topografię, unaczynienie i unerwienie, ale często uwzględniają również aspekty czynnościowe i kliniczne. Włączone do tekstu ryciny oraz tabele mogą przekazać dodatkowe informacje i ułatwić przyswojenie opisów morfologicznych.

  „Mała encyklopedia anatomii człowieka” stanowi kompendium wiedzy na temat budowy anatomicznej człowieka.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 92,40 zł
 3. Podręczny słownik mianownictwa anatomicznego

  Podręczny słownik mianownictwa anatomicznego

  Zygmunt Urbanowicz

  „Podręczny słownik mianownictwa anatomicznego” przygotowano w oparciu o ostatnie wydanie „Terminologia Anatomica” oraz odpowiednie opracowania krajowe. Jest podręcznym źródłem wiedzy na temat mianownictwa anatomicznego dla każdego lekarza praktyka.

  Nazwy międzynarodowe i odpowiadające im polskie zestawiono w dwóch częściach: słowniku łacińsko-polskim i polsko-łacińskim. Występują w nich przede wszystkim miana oficjalne – zatwierdzone przez upoważnione zespoły specjalistów – które zawierają stosunkowo liczne nazwy alternatywne.

  Do słownika włączono liczne eponimy – przede wszystkim te, które w niedawnej przeszłości były często używane w pracach naukowych oraz w podręcznikach anatomicznych i klinicznych – oraz niektóre nazwy związane wprawdzie z anatomią, lecz niewystępujące na oficjalnej liście mian, poza tym nazwy z pogranicza anatomii i fizjologii lub anatomii i kliniki. Umieszczenie ich ułatwia korzystanie z dawnych prac anatomicznych, podręczników i atlasów anatomicznych oraz dzieł klinicznych, w których terminy te nawet obecnie są dość często stosowane.

  W końcowej części zestawiono używane w międzynarodowym mianownictwie anatomicznym rzeczowniki, z oznaczeniem ich rodzaju, w mianowniku liczby pojedynczej podane z końcówką dopełniacza, rzadko w pełnej formie, oraz po skrócie pl – w mianowniku liczby mnogiej. Informacje te ułatwią korzystanie z międzynarodowych mian anatomicznych.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 33,60 zł
 4. Podstawy anatomii człowieka

  Podstawy anatomii człowieka

  pod red. Zbigniewa Wójtowicza

  Anatomia jest podstawą całej medycyny. 
  Podręcznik w sposób rzeczowy i zwięzły prezentuje podstawy anatomii. Zawiera opis budowy człowieka podzielony na układy:
  • szkieletowy,
  • mięśniowy,
  • trawienny, 
  • moczowo-płciowy, 
  • oddechowy i śródpiersie, 
  • naczyniowy, 
  • nerwowy,
  • narządu wzroku i słuchu, 
  • gruczoły dokrewne
  • powłoka wspólna i gruczoł piersiowy.
  Każdy rozdział wzbogacony jest ryciną prezentowanego układu.
  Treści zostały przedstawione w spobób ułatwiający efektywne przyswojenie materiału.
  Dowiedz się więcej
  Cena: 48,30 zł

  Brak w magazynie

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej