Seria podręczników oksfordzkich

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


 1. Oksfordzki podręcznik medycyny klinicznej

  Oksfordzki podręcznik medycyny klinicznej

  M. Longmore, I.B. Wilkinson, S.R. Rajagopalan

         W trakcie studiów i na początku praktyki lekarskiej prawdziwym problemem nie jest ilość wiedzy, jaką trzeba opanować, ale jej rozproszenie w różnych źródłach i czas potrzebny na dotarcie do właściwych informacji.

        "Oksfordzki podręcznik medycyny klinicznej" obejmuje całość medycyny wewnętrznej i zapewnia szybki dostęp do wiedzy opartej na faktach. Jest to książka idealna szczególnie dla młodszych lekarzy i studentów medycyny. Czytelnicy mówią, że doskonale sprawdza się w trakcie przygotowań do egzaminów.

       Podręcznik zawiera mnóstwo faktów, wiedzy i co najważniejsze - wyłącznie praktyczne informacje. Nie ma w nim niepotrzebnych „wypełniaczy”.  Zamiast nich znajdziemy tu wiele przydatnych funkcjonalności: tabele wartości referencyjnych, schematy leczenia, wytyczne i algorytmy postępowania, działy dotyczące stanów nagłych i umiejętności praktycznych (w tym zbieranie wywiadu chorobowego) a wszystko to w zakresie poszczególnych układów i narządów. Dodatkową pomocą są czytelne „ściągawki” dotyczące powszechnie stosowanych leków, specjalny dodatek dotyczący EKG i wiele więcej.


  Dowiedz się więcej
  Cena: 100,80 zł
 2. Oksfordzki podręcznik medycyny rodzinnej

  Oksfordzki podręcznik medycyny rodzinnej

  Ch. Simon, H. Everitt, T. Kendrick

       Medycyna rodzinna nie ma granic, obejmuje swoim zakresem działania mające na celu zapewnienie opieki medycznej wszystkim członkom rodziny będącej pod opieką lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny to lekarz pierwszego kontaktu, który w swojej codziennej pracy współpracuje z lekarzami-specjalistami oraz kieruje pacjentów do leczenia i diagnostyki w oddziałach szpitalnych oraz klinikach. Dlatego medycyna rodzinna wymaga interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta.
  Książka omawia niemal wszystkie problemy, z jakimi może się spotkać w swojej praktyce lekarz medycyny rodzinnej. Oprócz objawów i przebiegu wielu chorób, zawarto w niej aspekty prawne i społeczne wykonywania zawodu lekarza. Odrębny rozdział został poświęcony medycynie alternatywnej.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 121,80 zł
 3. Oksfordzki podręcznik neurologii

  Oksfordzki podręcznik neurologii

  H. Manji, S. Connolly, N. Dorward, N. Kitchen, A. Mehta, A. Wills Redakcja naukowa wydania polskiego: Jerzy Barycki

  To książka, która przypomni, jak najlepiej badać i leczyć wiele chorób – powszechnych i rzadkich – atakujących ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy oraz mięśnie. 

  Praktyczny przewodnik, z którego można korzystać na oddziale i w poradni.

  • Wypunktowania, listy i algorytmy dotyczące rozpoznania i leczenia ułatwiają korzystanie z podręcznika.
  • Bogato ilustrowany schematami przedstawiającymi m.in. splot ramienny i lędźwiowokrzyżowy, dermatomy, nerwy obwodowe oraz przekroje pnia mózgu, podręcznik obejmuje cały zakres neurologii. Są w nim rozdziały poświęcone neuroanatomii, neurochirurgii, neuroradiologii i neurofi zjologii, znaleźć można informacje dotyczące badania neurologicznego oraz częstych objawów i schorzeń.
  • Jest szczególnie cenny dzięki temu, że zawiera bogactwo wskazówek, informacji i wartościowych porad klinicznych, których nie można znaleźć w standardowych podręcznikach neurologii.

  Książka, która mądrze doradzi, czego oczekiwać od badań laboratoryjnych i określi jak wpływają one na działania kliniczne.

  „Wartościowa synteza tego, co należy wiedzieć, aby skutecznie leczyć choroby układu nerwowego”.

  Alastair Compston
  University of Cambridge

  Dowiedz się więcej
  Cena: 102,90 zł
 4. Oksfordzki podręcznik okulistyki

  Oksfordzki podręcznik okulistyki

  Alastair K.O. Denniston, Philip I. Murray Redakcja naukowa wydania polskiego: Zbigniew Zagórski

  Książki z tej serii, choć są małych rozmiarów zawierają ogromne ilości informacji. Ta pozycja jest nieocenioną pomocą w codziennej praktyce okulistycznej:

  • kompaktowa książka - zmieści się w większości kieszeni lekarskiego fartucha;
  • przenośne źródło wiedzy, łatwo dostępne w chwilach nagłych, zapewnia natychmiastowy dostęp do szczegółowych informacji klinicznych;
  • trzon książki zawiera zwięzłe, ogólne omówienie chorób okulistycznych, ukierunkowane na ustalenie właściwego rozpoznania, ponowną ocenę chorego oraz leczenie;
  • obejmuje również podstawowe informacje na temat opieki okołooperacyjnej i postępowanie w przypadkach chorób ogólnych (cukrzyca, choroby tarczycy, ogólna immunosupresja);
  • korzystanie ułatwia przejrzysta struktura, ramki zbierające w jednym miejscu informacje o częstych chorobach oraz algorytmy omawiające ważne objawy kliniczne; 
  • napisana w oparciu o pewne i aktualne informacje zgodne z filozofią EBM (medycyny opartej na faktach).

  Warto nosić ją ze sobą, czytać i robić w niej notatki - to najlepszy sposób zapamiętywania - wiedzę opieramy na osobistych doświadczeniach, mając w pamięci konkretne przypadki naszych pacjentów.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 103,95 zł
 5. Oksfordzki podręcznik praktycznego zastosowania leków

  Oksfordzki podręcznik praktycznego zastosowania leków

  Duncan Richards, Jeffrey Aronson Redakcja naukowa wydania polskiego: Krzysztof Tomasiewicz

       Farmakoterapia zawsze wymaga od lekarza dokonania rozważnego bilansu korzyści i potencjalnego ryzyka, które niesie ze sobą stosowanie nieobojętnych dla organizmu człowieka preparatów. „Oksfordzki podręcznik praktycznego zastosowania leków” pomaga w szybkim odszukaniu potrzebnych informacji i wybraniu najbardziej skutecznej formy terapii farmaceutycznej. Znajdują się w nim wszelkie informacje dotyczące opisu leku i sposobu podawania oraz wpływ na funkcjonowanie organizmu. Omówiono również działania niepożądane i interakcje różnych farmaceutyków, możliwości wykorzystania placebo oraz wskazówki na temat postępowania w leczeniu nowotworów, infekcji, zatruć, bólu oraz chorób skóry i oczu. Opisane zostały również produkty immunologiczne i szczepionki. 
       Podręcznik przeznaczony jest zarówno dla studentów, którym pomoże przyswoić i uporządkować wiedzę dotyczącą farmakologii, jak i dla lekarzy, którym będzie służył w codziennej praktyce zawodowej.
   

  Dowiedz się więcej
  Cena: 94,50 zł
 6. Oksfordzki podręcznik specjalności klinicznych

  Oksfordzki podręcznik specjalności klinicznych

  J. Collier, M. Longmore, M. Brinsden

  "Oksfordzki podręcznik specjalności klinicznych" to aż jedenaście książek w jednym. Położnictwo, ginekologia, pediatria, psychiatria, okulistyka, medycyna rodzinna, laryngologia, dermatologia, anestezjologia, ortopedia i traumatologia, medycyna ratunkowa - razem stanowią wewnętrznie spójny obraz medycyny i obejmują wszystko, co musisz wiedzieć by przygotować się do egzaminów.

  Dzięki swojej różnorodności, praktycznym schematom, w tym również dawkowania leków  i uwzględnieniu istniejących powiązań pomiędzy różnymi specjalnościami medycyny podręcznik ten oferuje niezrównane możliwości interdyscyplinarnej nauki. Zawiera przy tym wszystkie niezbędne informacje i fakty istotne dla lekarzy sprawujących opiekę nad pacjentami, także tych których potrzeby lecznicze mogą nie mieścić się w tradycyjnych granicach ich podstawowej specjalności. 

  Dowiedz się więcej
  Cena: 100,80 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący


Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej