Leksykon dermatologiczny


Autor: Andrzej Kaszuba, Zygmunt Adamski

ISBN: 978-837563-063-3

Format: A4

Objętość: 1008

Oprawa: Twarda

Dostępność: Dostępny w magazynie

Cena: 280,00 zł
Cena dla prenumeratorów : 238,00 zł
LUB
Opis

Szczegóły

Leksykon dermatologiczny ma charakter specjalistycznego słownika encyklopedycznego zawierającego ponad 4000 ułożonych alfabetycznie haseł z dziedziny chorób skóry i wenerycznych oraz dziedzin wywodzących się z dermatologii lub związanych z tym działem medycyny. 

Dla celów dydaktycznych zamieszczono ok. 1000 oryginalnych zdjęć zmian skórnych, wybranych charakterystycznych obrazów histopatologicznych, tabel i rycin.

Hasła leksykonu zostały opracowane bardzo dokładnie i szczegółowo w oparciu o mianownictwo dermatologiczne i najnowsze dane literaturowe. Wnikliwą uwagę poświęcono opisom objawów klinicznych i ich morfologii a także opisom obrazów histologicznych stanowiących często podstawę diagnostyki chorób skóry.     

Ze względu na swój interdyscyplinarny charakter leksykon może być bardzo przydatny nie tylko dermatologom, ale także alergologom, chirurgom, dermatochirurgom, kosmetologom, mikologom, lekarzom chorób zakaźnych, ginekologom, urologom, pediatrom i lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej.

O Autorze

O Autorze

Prof. dr hab. n. med. Zygmunt Adamski

Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Aktywny członek wielu towarzystw naukowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Odbył liczne staże kliniczne i naukowe w renomowanych placówkach medycznych oraz ośrodkach uniwersyteckich, m.in. w Londynie.

Autor i współautor wielu publikacji oraz redaktor naukowy książek z zakresu dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej. Współtwórca wprowadzenia programów nowoczesnej terapii biologicznej łuszczycy w Polsce. Członek Zespołu Koordynacyjnego ds. Leczenia Biologicznego przy Instytucie Reumatologii w Warszawie. Wieloletni członek Senatu i Prorektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 


Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba 

Kierownik Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Autor i współautor wielu książek oraz redaktor naukowy publikacji z zakresu dermatologii, kosmetologii i dermatologii estetycznej.

Członek komitetów redakcyjnych dermatologicznych czasopism naukowych oraz krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych. Redaktor Naczelny „Dermatologii Praktycznej”. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się na kosmetologii, dermatochirurgii, etiopatogenezie i leczeniu łuszczycy, powiązaniach patogenetycznych chorób skóry i narządów wewnętrznych oraz na stosowaniu nowoczesnych terapii.
Założyciel centrum medycznego „Dermed” w Łodzi, w którym wdraża się i stosuje nowoczesne techniki diagnostyczne i terapeutyczne.

Fragmenty książki

Product Attachments

View FileRozdział C. Leksykon dermatologiczny    Size: (1.22 MB)
View FileRozdział T. Leksykon dermatologiczny    Size: (1.47 MB)
Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej