Dermatologia

Dermatologia

20% rabatu na książki z oferty dermatologicznej

Tylko dla prenumeratorów "Dermatologii Praktycznej"

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2

 1. Dermatologia geriatryczna

  Dermatologia geriatryczna

  Pod redakcją: Andrzeja Kaszuby, Jacka Szepietowskiego, Zygmunta Adamskiego

  Pierwsza w Polsce publikacja na temat chorób skóry u osób starszych

  • Nowoczesne ujęcie chorób z zakresu geriatrii dermatologicznej
  • Schematyczne opisy dermatoz uwzględniające ich obraz kliniczny, etiologię, badania laboratoryjne i kliniczne, diagnostykę różnicową, leczenie i rokowanie
  • Bogaty materiał ilustracyjny − ponad 600 kolorowych zdjęć
  • Interdyscyplinarny charakter − książka napisana przez uznanych polskich dermatologów


  „Dermatologia geriatryczna” skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców z takich dziedzin medycyny, jak dermatologia, geriatria, podstawowa opieka zdrowotna, interna, diabetologia, fleblogia, a także do lekarzy rezydentów specjalizujących się w tych dziedzinach. Stanowi znakomitą pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów diagnostycznych i terapeutycznych w opiece nad pacjentem w podeszłym wieku.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 294,00 zł
 2. Fitzpatrick. Atlas i zarys dermatologii klinicznej Tom I-III

  Fitzpatrick. Atlas i zarys dermatologii klinicznej Tom I-III

  Klaus Wolff, Richard A. Johnson, Arturo P. Saavedra // Redakcja naukowa wydania polskiego: Dorota Krasowska

   Numer 1 na świecie wśród ilustrowanych podręczników z zakresu dermatologii!
   
  Atlas dermatologii – numer jeden na świecie – zaktualizowany, aby dotrzymać kroku współczesnej praktyce lekarskiej

  • Niezbędny i zaktualizowany przewodnik dla dermatologów, lekarzy wszystkich specjalności oraz studentów medycyny na całym świecie
  • Szeroki zakres wiedzy na temat etiologii, patogenezy, postępowania i leczenia chorób dermatologicznych
  • Ponad 1000 najwyższej jakości kolorowych zdjęć klinicznych
  • Nowe rozdziały prezentujące innowacyjne metody diagnostyki i leczenia chorób skóry
  • Wyszczególnienie zmian występujących na skórze różnej barwy, co ułatwia rozpoznawanie chorób u osób odmiennych grup etnicznych
  • Czytelny podział książki na cztery części według kolorystycznego schematu
  • Kody ICD-9 i ICD-10 dla każdej jednostki chorobowej
  Wiodące na świecie i najbardziej zaufane źródło medyczne.
  Dowiedz się więcej
  Cena: 297,00 zł

  Brak w magazynie

 3. Dieta w chorobach skóry

  Dieta w chorobach skóry

  Redakcja naukowa: Waldemar Placek

  Dietetyka jest intensywnie rozwijającą się dziedziną wiedzy, a odpowiednia dieta zaczyna odgrywać coraz większą rolę w terapii wielu schorzeń, w tym chorób skóry.

  Dieta w chorobach skóry pod redakcją naukową prof. dr. hab. n. med. Waldemara Placka jest nowoczesną publikacją, prezentującą najnowsze informacje dotyczące znaczenia żywienia i poszczególnych składników pokarmowych w profilaktyce oraz w leczeniu takich schorzeń, jak: pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy alergiczny, choroby pęcherzowe, opryszczkowe zapalenie skóry, łuszczyca, dna moczanowa, trądzik pospolity i trądzik różowaty.

  Omówiono również rolę przewodu pokarmowego w ogólnoustrojowych procesach immunologicznych oraz wpływ diety na procesy starzenia się skóry. Powyższe zagadnienia przedstawili w wyczerpujący i przystępny sposób wybitni specjaliści, którzy wykorzystali swoje doświadczenie kliniczne oraz bardzo bogatą wiedzę.

  Wielką zaletą tej unikalnej w literaturze polskiej publikacji jest nie tylko omówienie roli diety w schorzeniach, w których jej znaczenie jest oczywiste, ale także tych, w których jest ono dopiero poznawane.

  Dieta w chorobach skóry będzie doskonałym źródłem wiedzy nie tylko dla dermatologów, ale także lekarzy innych specjalności, dietetyków, żywieniowców oraz studentów wymienionych kierunków, jak również wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

  dr hab. inż. lek. med. Dariusz Włodarek

  Dowiedz się więcej
  Cena: 56,00 zł
 4. Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej

  Metody diagnostyczne w dermatologii, wenerologii i mikologii lekarskiej

  Pod redakcją: Zygmunta Adamskiego i Andrzeja Kaszuby

  Nowoczesne kompendium wiedzy z zakresu diagnozowania różnych dermatoz. Przedstawiono w nim szerokie spektrum współczesnych metod stosowanych w leczeniu schorzeń skórnych, m.in.: histopatologię i histochemię, mikroskopię fluorescencyjną, trichoskopię, USG skóry, kapilaroskopię i wiele innych. Omówiono również zalecane w wybranych jednostkach chorobowych badania laboratoryjne pozwalające na ocenę aktywności choroby i monitorowanie leczenia. Szybkie dotarcie do istotnych informacji umożliwiają tabele, wykresy, schematy i zdjęcia. To pierwszy polski podręcznik, który pomoże dermatologom w wyborze postępowania diagnostycznego pozwalającego na ustalenie rozpoznania i prowadzenie leczenia zgodnie z aktualnymi standardami. 

  Dowiedz się więcej
  Cena: 194,00 zł
 5. Ilustrowany leksykon zespołów w dermatologii

  Ilustrowany leksykon zespołów w dermatologii

  Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba

  „Ilustrowany leksykon zespołów w dermatologii”  to pierwszy polski i jeden z nielicznych na świecie leksykon częstszych i rzadziej występujących zespołów dermatologicznych.

  Publikacja zawiera ponad 500 kolorowych zdjęć prezentujących rzadkie zespoły dermatologiczne. Hasła ułożone są alfabetycznie, co ma duże znaczenie praktyczne, a informacje zawarte w nich mają potwierdzenie w zamieszczonych pozycjach piśmiennictwa specjalistycznego, co podnosi wartość naukową książki.

  Książka ze względu na swoją interdyscyplinarność przeznaczona jest dla szerokiego kręgu specjalistów z różnych dziedzin medycyny, ale także dla studentów medycyny, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę.

   „Ilustrowany leksykon zespołów w dermatologii” jest dziełem oryginalnym i niezwykłym. Jestem przekonany, że to źródło wiedzy pomoże rozwiązać wiele trudnych problemów, z jakimi spotyka się dermatolog, szczególnie dermatolog dziecięcy, w swojej codziennej pracy.
  Prof. dr hab. n. med. Zygmunt Adamski

  Dowiedz się więcej
  Cena: 297,00 zł
 6. Dermatologia Braun-Falco

  Dermatologia Braun-Falco

  W. H. C. Burgdorf, G. Plewig, H. H. Wolff, M. Landthaler Redakcja wydania polskiego: Wiesław Gliński oraz M. Czarnecka-Operacz, D. Krasowska, A. Serwin, H. Wolska

  Istnieje wiele podręczników dermatologii... ale DERMATOLOGIA Braun-Falco jest tylko jedna.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 510,00 zł

  Brak w magazynie

 7. Dermatologia

  Dermatologia

  Wolfram Sterry, Ralf Paus, Walter Burgdorf // Redakcja naukowa wydania polskiego: Waldemar Placek

  Skóra jest naszym największym organem. Kiedy choruje – leczenie może być naprawdę długie i ciężkie. Publikacja ta, opracowana przez doświadczonych lekarzy praktyków, jest niezwykle użytecznym przewodnikiem po zasadach diagnostyki i metodach leczenia chorób skóry. 

  • Treść pogrupowano wg ważności zjawisk, mechanizmów i objawów.
  • Zasady leczenia uporządkowano wg stanu skóry i typu produktu, by ułatwić odnalezienie poszczególnych preparatów w codziennej praktyce medycznej.
  • Ponad 300 kolorowych ilustracji, diagramy, tabele, wykresy oraz praktyczne wskazówki kliniczne.
  • Zawiera opisy chorób z pogranicza innych dziedzin medycyny, w których zmiany skórne stanowią istotną manifestację kliniczną.
  • By zwrócić uwagę czytelnika na szczególnie ważne problemy, uwagi te wyróżniono i oznaczono wykrzyknikami.  

  Zawartość książki to między innymi: zwięzły przegląd zagadnień dotyczących biologii i anatomii skóry oraz opis „krok po kroku” badania dermatologicznego; uzupełniony ilustracjami obszerny opis chorób skóry i jej przydatków, z uwzględnieniem istotnych informacji na temat patogenezy, objawów klinicznych, metod diagnostycznych, diagnostyki różnicowej i leczenia poszczególnych jednostek chorobowych; przegląd aktualnych zasad i schematów leczenia miejscowego, ogólnego oraz radioterapii chorób dermatologicznych, z uwzględnieniem aspektów dermatologii zabiegowej, gojenia się ran oraz postępowania w stanach nagłych; przegląd leków stosowanych w leczeniu ogólnym oraz najczęściej stosowanych składników leków recepturowych i receptur oraz zbiorcze tabele opracowane dla ułatwienia rozpoznawania przedmiotowych i subiektywnych objawów pacjenta. 

  Największą zaletą książki jest przystępna forma przekazu trudnych i fachowych zagadnień, z wypunktowaniem najważniejszych aspektów i problemów, co ułatwia ich przyswojenie. Niewątpliwym atutem podręcznika są opisy rzadko spotykanych jednostek i zespołów chorobowych oraz wiadomości z zakresu dermatochirurgii, laseroterapii i dermatologii estetycznej, dzięki czemu książka ta stanowi znakomity podręcznik z zakresu dermatologii, który w pełni odpowiada nowym kierunkom zintegrowanej medycyny i stanowi doskonałe kompendium wiedzy dermatologicznej również dla lekarzy innych specjalności.

  Dr hab. n. med. Hanna Wolska, prof. nadzw. AM

  Dowiedz się więcej
  Cena: 161,70 zł
 8. Dermatologia kliniczna

  Dermatologia kliniczna

  Richard Weller, John Hunter, John Savin, Mark Dahl // Redakcja naukowa wydania polskiego: Grażyna Chodorowska

  Wiele objawów skórnych jest na tyle wyraźnych, że ustalenie rozpoznania nie stwarza większego problemu. Czasem jednak może się okazać, że określony objaw tylko pozornie sugeruje daną chorobę, będąc skutkiem innej. Aby uniknąć pomyłek diagnostycznych lub zmniejszyć ich liczbę, autorzy "Dermatologii klinicznej" postanowili opisać skórę i związane z nią problemy w sposób przystępny dla każdego lekarza.
   
  Pierwsze polskie wydanie "Dermatologii klinicznej" (na podstawie 4 wydania oryginalnego) to trafny przegląd tematu dla ambitnych specjalistów, ale też książka, która proponuje ciekawy sposób „uczenia się”.
   
  Autorzy stworzyli łatwy w odbiorze tekst z wystarczającą ilością szczegółów. Czytelnicy, w jasny i klarowny sposób, prowadzeni są przez labirynt powstający pomiędzy występującą dolegliwością skóry, a jej ostatecznym rozpoznaniem i leczeniem. 
   
  Publikacja zawiera ponad 500 wysokiej jakości kolorowych zdjęć oraz wykresów ilustrujących rozpatrywane zagadnienie. Opisano w niej najnowsze osiągnięcia takie jak np. rola nowych „biologicznych” leków w leczeniu łuszczycy i ich efekty uboczne, mutacje genu filagryny w wyprysku atopowym, ostatnio rozpoznane wysiewy polekowe, wiedza na temat różnego rodzaju fotografii i nowych laserów, zapobieganie infekcjom i ochrona przed nimi po dermatologicznych zabiegach chirurgicznych. Wydanie to obejmuje także nowe rozdziały dotyczące dermatologii różnych grup wiekowych, dermatologii kosmetycznej oraz rasowych barwników skóry. 
  Dowiedz się więcej
  Cena: 98,00 zł
 9. Dermatologia. Poradnik lekarza praktyka

  Dermatologia. Poradnik lekarza praktyka

  Pod redakcją: Andrzeja Kaszuby, Zygmunta Adamskiego

  Napisana w ciekawy i przystępny sposób książka przedstawiająca podstawowy zakres wiedzy dermatologicznej od budowy i funkcji skóry, przez badanie dermatologiczne, po opisy różnych chorób i zakażeń skóry oraz tkanki podskórnej i błon śluzowych. 

  Całość jest pogrupowana tematycznie i przedstawia jednostki chorobowe najczęściej spotykane w praktyce lekarskiej. W książce opisano ponadto manifestacje i zmiany skórne w chorobach wewnętrznych, zaburzeniach metabolicznych i wydzielania wewnętrznego, zespołach paraneoplastycznych, czy w zespole nabytego upośledzenia odporności. Osobne rozdziały poświęcono chorobom przenoszonym drogą płciową oraz nierzeżączkowemu zapaleniu cewki moczowej.

  Książka przygotowana przez zespół ponad 40 cenionych dermatologów pracujących pod redakcją prof. Andrzeja Kaszuby i prof. Zygmunta Adamskiego

  Dowiedz się więcej
  Cena: 99,00 zł

  Brak w magazynie

 10. Fototerapia (UV) w dermatologii

  Fototerapia (UV) w dermatologii

  Hanna Wolska

  Za pomocą naświetlań z zastosowaniem promieniowania ultrafioletowego można w dermatologii, i nie tylko, wiele osiągnąć. 

  Istnieje wiele chorób w których fototerapia jest powszechnie uznaną metodą leczenia. Istnieje też wiele takich, w których może mieć zastosowanie, lecz brakuje lekarzy, którzy podjęliby się badań nad zastosowaniem w nich terapii UV.

  To, co obecnie jest dostępne w dziedzinie fototerapii, wsparte doświadczeniem Autorki zostało opisane przez nią w tej publikacji.

  Przedstawiono metodykę światłolecznictwa, rolę solariów w leczeniu schorzeń dermatologicznych, zasady stosowania poszczególnych metod fototerapii, a także ich działania niepożądane. Opisane zostało również zastosowanie fototerapii w leczeniu różnych chorób: łuszczycy, bielactwa, atopowego zapalenia skóry, fotodermatoz, chłoniaków skórnych, liszaja płaskiego, pityriasis lichenoides chronica i pityriasis lichenoides acuta, przeszczep przeciw gospodarzowi, twardziny, pokrzywki barwnikowej, świądu, eosinophilic pustulosis, ziarniniaka obrączkowatego, łysienia plackowatego, tocznia rumieniowatego i trądziku.

  Zaletą książki są liczne ryciny oraz kolorowe zdjęcia.

  Dowiedz się więcej
  Cena: 79,80 zł

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

Strona:
 1. 1
 2. 2

Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej