Terapia ADHD. Trening sukcesu w pracy z dzieckiem nadpobudliwym


Autor: Kinga Szymona, Natalia Kajka

ISBN: 978-83-7563-179-1

Format: B5

Objętość: 160

Oprawa: Miękka

Dostępność: Dostępny w magazynie

Cena: 44,00 zł

Cena: 37,00 zł

LUB
Opis

Szczegóły

Nadmierna ruchliwość, brak koncentracji to powszechne cechy występujące u większości dzieci. Są jednak sytuacje gdy zachowanie dziecka staje się niepokojące i zaczyna budzić niepokój rodziców.

 Autorki książki Terapia ADHD. Trening sukcesu w pracy z dzieckiem nadpobudliwym przedstawiają skuteczne metody komunikowania się i pracy z dziećmi z ADHD. Podkreślają, że najważniejszym elementem sukcesu jest konsekwentne działanie wielopłaszczyznowe. 

 Metody pracy zostały dobrane w sposób, który bawi i wychowuje. Dziecku pomogą w rozwoju, efektywnej nauce oraz dążeniu do refleksyjnego zachowania, dorosłemu zaś pozwolą zrozumieć mechanizmy postępowania dziecka i wypracować jego sukcesy. Bo każdy choćby najmniejszy przebłysk tego, że coś wyjdzie, daje siłę i wiarę w to, że będzie następny. A po nim kolejny. I niech ta zachłanność na miłość, cierpliwość i poświęcenie do pracy ze swoim dzieckiem się nie kończy! 

Wielu rodziców, z którymi spotykamy się na co dzień w swojej pracy, mówi na początku: „My wiemy, czytaliśmy różne książki, ale niech pani nam powie, co my mamy robić”. Sukces rozpoczyna się wtedy, gdy najprostszą strategię wciela się w życie. A nie wtedy, gdy dziesięć razy się o niej przeczyta i się ją zna. Zachęcamy rodziców, by po przeczytaniu tej książki rozpoczęli od najprostszego dla siebie elementu. Idąc za tokiem rozumowania przedstawionym w książce, wzbudzali sukcesy u dziecka, ale nie zapominali przy tym wszystkim o wzbudzaniu sukcesów u siebie.

Natalia Kajka

Podsumowując  chcę podkreślić, że recenzowana książka bez wątpienia zasługuje na publikację, jest wartościową propozycją kierowaną do szerokiego grona odbiorców, zawiera oryginalne, autorskie treści przydatne w codziennej praktyce lekarza, pedagoga, rodzica. Co więcej, książka odzwierciedla nie tylko zainteresowania autorek, ale i ich pasje i widoczne zaangażowanie w pomoc dzieciom i ich bliskim w borykaniu się z ADHD.

Prof. Aneta Borkowska

Spis treści

Spis treści

Wstęp                                               

 1. ADHD jako jednostka chorobowa   
 2. Leczenie farmakologiczne                             
 3. Zastosowanie metod niefarmakologicznych w leczeniu ADHD                                         
 4. Dziecko z ADHD                                          
 5. ADHD a kreatywność                                   
 6. Metoda map myśli w terapii behawioralnej ADHD                                                             
 7. Tworzenie zasad        
 8. Stosowanie konsekwencji     
 9. Gospodarka żetonowa          
 10. Intensywny kurs dobrej komunikacji           
 11. Kontrola złości          
 12. Trening zachowań moralnych           
 13. Zakończenie i podziękowania          
 14. Piśmiennictwo       
 15. Pomoc dla rodzica i dziecka 
Fragmenty książki

Product Attachments

View FileRozdział V Terapia ADHD    Size: (49.41 KB)
Reklama pod kategoriami z lewej strony

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej